Denize atılan yardımlara ulaşmaya çalışan Filistinliler boğularak öldü

Hamas, Gazze’de uçaklardan atılan yardım paketleri yüzünden 18 Filistinlinin hayatını kaybettiğini bildirdi. Uçaklardan hatalı noktalara indirilen ve denize düşen yardımları almak isteyen 12 Filistinlinin boğularak, 6'sının ise yaşanan izdiham sonucu öldüğü belirtildi.

featured

Hamas, Gazze’ye havadan bırakılan yardımların bazılarının denize düştüğü yardımlara ulaşmak isteyen 12 Filistinlinin boğularak hayatını kaybettiği, 6 Filistinlinin ise farklı noktalarda çıkan izdiham sonucu yaşamını yitirdiği açıkladı.

Gazze’ye havadan yardım gönderen tüm ülkelerin daha önce de uyarıldığı ancak durumun tekrarlandığı belirtildi. Bölgeye havadan yardım operasyonlarının durdurulması istendi.

KARA GEÇİŞLERİNİN AÇILMASI TALEBİ

Hamas yardımlara ilişkin yaptığı açıklamada, “Yanlış, yersiz ve faydasız üsluptaki havadan yardım operasyonlarına son verilmesi çağrısında bulunuyor, 6 aydan beri aralıksız akut gıda kıtlığı ve açlık çeken Filistin halkına insani yardım ulaştırılması için kara geçişlerinin derhal ve hızla açılmasını talep ediyoruz.” ifadesine yer verildi.

Açıklamada, İsrail’in uluslararası kınama ve karar tasarılarını hiçe sayarak sınır kapılarını ve geçiş noktalarını kapalı tutması, sivilleri zorla aç bırakarak öldürmesi, abluka, soykırım ve etnik temizlik suçlarını işlemeye devam etmesi kınandı.

 

Denize atılan yardımlara ulaşmaya çalışan Filistinliler boğularak öldü

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!