Depremde çadır satan Kerem Kınık ‘İyilik ve Merhamet Elçisi’ oldu

Kahramanmaraş depremlerinde çadır sattığı ortaya çıkan ve Kızılay Başkanlığı’ndan istifa eden Kerem Kınık’a, Kızılay Yönetim Kurulu tarafından "İyilik ve Merhamet Elçisi" unvanı verildi.

featured

Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinin ardından depremzedelere ulaştırması gereken çadırları sattığının ortaya çıkmasının ardından istifa etmek zorunda kalan eski Kızılay Başkanı Kerem Kınık’a yeni bir unvan verildi.

Kızılay Yönetim Kurulu toplantısında, Kızılay’ı holdingleştirip huzur hakkı aldığı için yıllarca eleştirilen ve 12 Mayıs tarihinde istifa etmek zorunda kalan Kerem Kınık ile ilgili bir teklif görüşüldü. Birgün’den İsmail Arı’nın haberine göre, toplantıda, “Gönüllülük esasına göre çalışmak üzere, Kerem Kınık’a ‘İyilik ve Merhamet Elçisi’ sıfatı verilerek yürüteceği ulusal ve uluslararası faaliyetler kapsamında oluşacak tüm masrafların ilgili yapı bütçelerinden karşılanması” maddesi kabul edildi.

REKLAMI KIZILAY YAPACAK

Ayrıca “İyilik ve Merhamet Elçisi sıfatının kazandırılması akabinde gerekli iletişim ve tanıtım çalışmalarının Kurumsal İletişim ve Tanıtım Direktörlüğü’nce yapılmasına” karar verildi.

Bu kararlar ile Kerem Kınık ulusal ve uluslararası toplantılarda Kızılay’ı ‘İyilik ve Merhamet Elçisi’ sıfatı ile temsil edecekİletişim ve tanıtım çalışmaları da yine Kızılay personeli tarafından yapılıp Kızılay bütçesinden karşılanacak.

Depremde çadır satan Kerem Kınık ‘İyilik ve Merhamet Elçisi’ oldu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. Yakışır

  2. 1 Ağustos 2023, 11:24

    Yetmez, kendisini ”aziz” mertebesine yükseltmek için mecliste oylama yapılmalıdır. Emin olun arkası gelecektir. Amma herkes de sırasını bekleyecektir. Yok öyle fasulyeden plaçka…
    Kendisi yüksek ilim ve irfan sahibidir ve neredeyse erenler katına geçme bekleyişiyle yanıp tutuşmaktadır. Bir lokma bir hırka felsefesini özümsemiş yüksek idealler uğruna kendini feda etmiş bir fanidir.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!