‘Depreme dayanıklı’ binanın enkazı önünde isyan etti: Bir an önce gözaltına alınmalı

Kahramanmaraş merkezli depremlerin büyük yıkıma yol açtığı Gaziantep'te bir vatandaş, 'depreme dayanıklı' olarak satılan bir binanın enkazı önünde "Bu binaları yapanların gözaltına alınması lazım, 70 can gitti" diyerek isyan etti.

featured

Türkiye, Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremle sarsıldı. Deprem; Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay’da büyük yıkıma yol açtı.

9 binden fazla kişinin hayatını kaybettiği depremde arama kurtarma çalışmaları devam ederken, vatandaşlar ‘depreme dayanıklı’ olarak satılan evlerin enkazlarının önünde isyan etti.

Independent Türkçe’ye konuşan bir vatandaş, “Öncelikle bu tip ev yapanların gözaltına alınması lazım. Şu binanın müteahhiti Mesut Akar babası, benim de arkadaşım, güvenerek aldım. Böyle ev yapanları gözaltına alın. 70 tane can kaybı var burada. Bu kasten öldürmeye girer.” dedi.

Vatandaş, sözlerine şöyle devam etti:

“Yardım var. Ulaşan var, ulaşmayan var. Ben onu eleştirmiyorum. Çok büyük bir afet var. 14 milyon insan etkilenmiş. Yardım şu an ikinci planda. Önce can. 2 gün aç kalmayla ölmüyoruz. Ha böyle yaşanmaz. Bize mecburen ilerde ev, çadır lazım. Ama önce şu içimizin rahatlaması için şu müteahhitin bir gözaltına alınması lazım. ‘Deprem dayanıklılık belgesini’ özellikle sordum.”

‘Depreme dayanıklı’ binanın enkazı önünde isyan etti: Bir an önce gözaltına alınmalı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. gözaltı değil darağacı.ama kim yapacak yapacakalrda işin içinde.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!