Ali Şen ‘derbi’ öncesi ortaya çıktı!

Fenerbahçe'nin eski başkanlarından Ali Şen, sarı-lacivertli takımın kötü gidişatını, Trabzonspor'un form durumunu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın spora olan katkısını değerlendirdi.

Ali Şen ‘derbi’ öncesi ortaya çıktı!

Günaydın gazetesine konuşan Fenerbahçe eski başkanı Ali Şen, gündemde en çok konuşulan konulardan “Ali Koç, ‘Trabzonspor sırtını devlete dayamış’ açıklamasında bulundu. Sizce de devlet herhangi bir takımı destekliyor mu?’ sorusuna “Ben bu konuyu Ali’yle de, Nihat Özdemir’le de konuştum. (…)  Ben işin iç yüzünü bilmiyorum. Bu sözünü açıklamalı.” dedi.

Devletin her kulübe destek olacağını söyleyen Ali Şen, “Eski hükümetler destek falan olmuyordu. Şimdi devletin her kulübe destek olmasını çok önemli buluyorum. Kulüplere stat da yapmalı, yardım da etmeli. Bir kulübe yönelik böyle şeyler söylenmesini de doğru bulmuyorum. Cumhurbaşkanı Erdoğan sporun daha iyi olması için uğraşıyor, bunu yakından biliyorum. Siyasetçiler bir takımı tutabilir ve şampiyon olmasını gönlünden geçirebilir, bu normal bir şey. Kimse bir takımı tutuyor diye onu şampiyon falan yapamaz. Her şeyden önce Cumhurbaşkanı siyasetin spora bulaşmasına asla izin vermez. Spor dünyasında kimse Cumhurbaşkanı’nın adını kullanmasın, karıştırmasın da. Erdoğan, sporun iç işlerine hiçbir zaman müdahale etmiyor.” değerlendirmesinde bulundu.

“Ben Trabzonspor’un kollandığını düşünmüyorum. Hakemler birçok takım için hatalı karar veriyor. Trabzonspor’un kadrosu çok iyi bu sezon, çok iyi oynuyor. Ahmet Ağaoğlu da, yönetici kadrosu da kulübü çok iyi yönetiyor. Uzun süredir yakalayamadığı güzel oyunu bu sezon yakaladı takım. Bir de çok ucuza çok iyi transferler yaptılar. Bunu da görmek lazım. Trabzonspor’un uzun yıllar şampiyon olamaması da lig için bir kayıptır.” diyen Ali Şen, Koç gibi, Sabancı gibi ailelerin çocuklarının büyük kulüplerde görev almasını yıllardır istediğini, adaylık sürecinde de Ali Koç’a bu yüzden destek verdiğini ancak Ali Koç seçildikten sonra “Kulüp batmış, borçlar yüz yıl ödenmez” diye açıklama yaptığını vurgulayarak Koç’u eleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “spora siyaseti karşıtırma”yı sevmediğini ancak buna rağmen “Fenerbahçe’ye bugüne kadar hiçbir siyasetçinin yardım etmediği kadar yardım etti.” diyerek şunları ekledi: “Kendisi futbol oynadığı için spordaki eksiklikleri çok yakından biliyor. Bugün Türkiye’nin her tarafında bu kadar güzel statlarımız varsa bunu yapan kişi Erdoğan’dır. Bunu görmemiz gerekiyor. Spor camiasına çok büyük hizmetler verdi. Spor camiası olarak Cumhurbaşkanı’na çok şey borçluyuz.”

Ali Şen, “Ben Ali’nin o açıklamasını doğru bulmadım… Ali ilk başkan olduğu zaman yıldızlar alacağını söyledi taraftara. Yapamadı. Taraftarın ona büyük bir bağlılığı var, bunu görüyorum. Ama geçen sezon herkeste hayal kırıklığı yarattı Ali Koç. Fener bu sene şampiyon olmalı. Eğer şampiyon olmazsa Ali Koç’un başı ağrır.” dedi.

Ali Şen ayrıca, “Galatasaray çok uzun yıllardır Fenerbahçe’yi yenemedi Kadıköy’de. Bir kere Galatasaraylı futbolcuların üstünde bunun baskısı da var. Futbolcuların ayakları titrer bu baskıdan. Taraftarımızın takıma inancı tam. Biz her açıdan avantajlıyız ve bu maçı alacağız.” iddiasında bulundu.