Destici’den Bahçeli’ye ‘TTB’ desteği: Bu yapıları kızıl işgalden kurtaracağız

Türk Tabipler Birliği’nin kapatılmasını isteyen MHP lideri Devlet Bahçeli’nin açıklamalarının ardından başlayan tartışmalara Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici de dahil oldu. Destici “Amacımız, 12 Eylül öncesi olduğu gibi kızıl işgalden, bu yapılardan kurtarmak ve Türk Tabipleri Birliğini gerçek, yeminine sadık sağlık çalışanlarına emanet etmek" dedi.

Destici’den Bahçeli’ye ‘TTB’ desteği: Bu yapıları kızıl işgalden kurtaracağız

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “TTB kapatılmalı” çıkışına Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici’den destek geldi. 

Partisinin Necmettin Erbakan Kongre Salonu'nda düzenlenen Ankara İl Kongresi'nde konuşan Destici koronavirüsle mücadale eden tüm sağlık çalışanlarına şükranlarını sundu.

'DEVLETİ YIPRATMAYA ÇALIŞANLAR VAR'

Destici, "Her meselede olduğu gibi bu meseleyi de istismar etmeye çalışan, sağlık çalışanlarının, hekimlerin arkasına saklanarak, kendi ideolojik emellerini gerçekleştirmeye, devleti yıpratmaya çalışanlar var. Biz ne Türk Tabipleri Birliğinin ne de başka bir kurulun hukuki yapısına, varlığına bir şey demiyoruz. Biz sivil toplumdan yanayız. Burada, Türk Tabipleri Birliği başta olmak üzere, bazı sivil toplum örgütlerinin içerisindeki zihniyet ve o zihniyetin işgalinden bahsediyoruz. Bunlar 1980 öncesinde de vardı. Amacımız, 12 Eylül öncesi olduğu gibi kızıl işgalden, bu yapılardan kurtarmak ve Türk Tabipleri Birliğini gerçek, yeminine sadık sağlık çalışanlarına emanet etmek." ifadelerini kullandı.