Destici’den ‘Çakıcı’ açıklaması

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Alaattin Çakıcı’nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik tehdidini doğru bulmadığını söyledi. Destici Bahçeli’nin Çakıcı’ya desteğine ilişkin ise “kendince haklı sebepleri var” dedi.

Destici’den ‘Çakıcı’ açıklaması

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Haber Global’de Jülide Ateş’in sunduğu 40 programına katıldı. Destici, kendisine yöneltilen “CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun Alaattin Çakıcı tarafından tehdit edilmesine ve MHP Lideri Bahçeli’nin Çakıcı’ya destek çıkmasına nasıl bakıyorsunuz?” şeklindeki soruya şöyle yanıt verdi.

"DEVLET BELLİ DÖNEMLERDE İSTİFADE ETMİŞTİR" 

Bahçeli’nin Çakıcı’ya sahip çıkmasının kendince haklı sebepleri olduğunu söyleyen Destici, “Çakıcı Türk bir aileden geliyor. Merhum babası ülkücü bir şehit. Kendisi Türk milliyetçisi olarak hem yurt içi hem yurt dışında önemli görevler üstlenmiş birisidir. Devlet bunu biliyor ve belli dönemlerde bunlardan istifade etmiştir” ifadelerini kullandı.

"KILIÇDAROĞLU'NU TEHDİT ETMESİ YANLIŞTIR" 

Kılıçdaroğlu’nun Çakıcı tarafından tehdit edilmesinin yanlış olduğunu söyleyen Destici, “Biz BBP olarak siyasetin, bir meşruiyet içerisinde yapılmasını ve kendi iç dinamiklerine göre ilerlemesini arzu ederiz. Dolayısıyla siyasete dışarıdan müdahaleyi bugüne kadar hiçbir zaman tasvip etmedik ve doğru bulmadık. Biz siyasetin, siyaset kurumlarının ya da ana muhalefet partisinin tehdit edilmesini doğru bulmayız bunu kim yaparsa yapsın. Bu yanlıştır ve yanlışı kim yaparsa yapsın biz yanlışın karşısındayız” diye konuştu.