Devlet erkanından ‘Fetullah’ın talebesine’ taziye

featured

Asıl adı Ömer Okçu olan ve ‘Minyeli Abdullah’ romanıyla tanınan gazeteci ve yazar Hekimoğlu İsmail, 90 yaşında hayatını kaybetti. ‘Allah’a şükür olsun ki Allah beni Fetullah Gülen hocama talebe etti’ diyen İsmail’e devletin üst düzey bürokratlarından taziye yağdı.

VERYANSIN TV

Timaş Yayın Grubu’nun kurucusu Ömer Okçu’nun vefatını, oğlu Osman Okçu Twitter hesabından, “Babam Hekimoğlu İsmail, ahiret yolculuğuna çıktı. Dualarınızı beklerim.” ifadeleriyle duyurdu.
Bir süredir rahatsızlığı sebebiyle tedavi gören Hekimoğlu İsmail’in ardından birçok kişi sosyal medya hesabından üzüntülerini dile getirdi.

Bakanlardan Süleyman Soylu, Abdülhamit Gül, Turizm ve Kültür Bakanlığı resmi hesabı, Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan, Mustafa Şentop, Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerinin aralarında bulunduğu onlarca devlet bürokrasisinden ve AKP’li yöneticilerinden taziye mesajı geldi. 
Peki Ömer Okçu kimdi?

Okçu yani Hekimoğlu İsmail, bir videosunda “Allah’a şükrolsun ki, Allah beni Fetullah Gülen hocama talebe etti. Bilmiyorum o kabul eder mi etmez mi? Ama ben kendimi onun talebesi biliyorum” demesiyle tanınıyor. 

2002 tarihinden sonra Fetullah Gülen’in Zaman gazetesinde yazılar yazmaya başladı. FETÖ’nün kolladığı en önemli yayınevlerinden biri olan Timaş’ta da çok sayıda Fetullah Gülen terör örgütünün mensubunun çalıştığı biliniyor. 

FETULLAH’IN KİTABINI BASTI

Timaş ve buna bağlı olarak Nesil ve Hayat adlı yayınevlerinde Fethullah Gülen’in, Cemil Tokpınar’ın, Halit Ertuğrul’un, Önder Aytaç’ın kitapları yayınlanmıştı.

DARBE GİRİŞİMİ SONRASI GÜLEN’DEN KOPTU!

15 Temmuz 2016 darbe girişimine kadar Fetullah Gülen’e aşkla bağlı olduğu bilinen Hekimoğlu İsmail, 15 Temmuz’da FETÖ başarısız olması sonrası Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın arkasında yer aldığını açıkladı.

Zaman gazetesinin en fazla okunan yazarlarından biri olan Okçu 15 Temmuz sonrasında ‘Müslüman Darbeci Olamaz, Musibet Mektebi’ adlı bir kitap yazarak FETÖ’ye karşı olduğunu söyledi.

Hekimoğlu İsmail’in resmi Facebook hesabında yayınlanan yazısında Atatürk’e ağır ifadeleri de yer almıştı. 

‘ATATÜRK DİNSİZLERİ VE GAVUR GİBİ YAŞAMAK İSTEYENLERİ KURTARDI, ÜLKEYİ DEĞİL’

Okçu, ‘Mustafa Kemal Atatürk bizi kurtardı mı?’ Başlıklı yazısında, şu ifadeleri kullanmıştı:
“Yüzyıllarca minarelerden okunan Ezan-ı Muhammedi’nin M. Kemal döneminde yasaklanması; işgal edildiğimizin sembolüdür, kurtarıldığımızın değil.

Kurtuluş Savaş’nda ‘şapkalı gavurlar geliyor’ diyerek düşmana karşı savaşan Müslüman milletin başına bu şapkayı kanun zoruyla geçirmek ve karşı gelenleri asıp-kesmek; kurtarıldığımızın değil, kaybettiğimizin delilidir.

Yazımızın değiştirilmesinden ötürü Ecdadımızın mezartaşlarını okuyamaz hale gelmemiz; düşmanı kovduğumuzun değil, tam tersine tarihimizden koparıldığımızın delilidir.
Din eğitiminin yasaklanması da esir edildiğimizin delillerindendir.

Tatil günümüzün Cuma’dan Pazar’a kaydırılması; ülkemizi, ‘bizden olan’ların değil, ‘bizden sanılan’ların yönettiğini göstermektedir.

Bu durumda M. Kemal, Ezan-ı Muhammedi’yi duymak istemeyen, din derslerine ve Kur’an öğretilmesine karşı olan, Islam’a hakaret etmek isteyen ve -haşa- Allahu Teala’ya, ‘senin sözün burda geçmez’ diyen dinsizleri ve gavur gibi yaşamak isteyenleri kurtarmıştır.”

ATATÜRK’E SALDIRDI AMA GÜLEN’İ GÖKLERE ÇIKARDI

Ömer Okçu, Hekimoğlu İsmail mahlasıyla Zaman gazetesinde yazdığı yazılarda örgütü sıkça överdi. Okçu, AKP ile FETÖ arasındaki dershane krizinin ateşlendiği günlerde (7 Aralık 2013) Zaman gazetesinde “Fethullah Gülen hocam” başlıklı yazısında şunları yazmıştı:

Devlet erkanından ‘Fetullah’ın talebesine’ taziye

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

7 Yorum

 1. 5 ay önce

  hiç şaşırmadık.

  Cevapla
 2. 5 ay önce

  Atatürk’e düşmanlık yapanları sevmiyorum. Bu şahıs hakkında Yazacak iyi şey bulamadım.

  Cevapla
 3. 5 ay önce

  iktidarın “fetöyle mücadele”sini bu örnekte de net olarak görebilriz.aslında gene aynı noktaya çıkıyorlar.cumhuriyet düşmalığında bir olma.

  Cevapla
 4. 5 ay önce

  fetonun sinema ayagi.

  Cevapla
 5. 5 ay önce

  Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlarının ateşi bol olsun.

  Cevapla
 6. 5 ay önce

  Yıllarca araştırdım, ettim deyip ( en az 50 yıl) Fetö ye methiyeler süzüp, kalkışımdan sonra çark edip Tayyip Erdoğan’ın yanındayım dediyse. Allah ömür verseydi belki bir yıla kadar da Atatürkçüyüm diyebilirdi doğru yolu bularak. Allah günahlarını affetsin nur içinde yatsın.

  Cevapla
 7. 5 ay önce

  kor olunce badem gozlu, fetocular da olunca ataturkcu oluyor heral.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!