Didim Belediye Başkanı’na saldırının yeni görüntüleri ortaya çıktı

CHP'li Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay'a yapılan saldırı anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı.

Didim Belediye Başkanı’na saldırının yeni görüntüleri ortaya çıktı

VERYANSIN TV

Gazeteci Çağdaş Ulus, sosyal medya hesabından, Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’ın uğradığı saldırıya ilişkin yeni görüntüler paylaştı.

Ulus, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“CHP'li Didim Belediye Başkanı Atabay'a yapılan saldırı görüntülerini ilk kez izleyeceksiniz.

Saldırganlar arasında kaçak otelin sahibi Ahmet Orak'in oğlu ve abisi bulunuyor.

Hatırlanacağı üzere kaçak otele izin vermeyen Didim Belediye Başkanına bir kumpas kurulmuştu. Kumpasın baş aktörleri arasında Süleyman ve Mehmet Özışık yer alıyordu.”

İşte o görüntüler:

NELER OLDU?

Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, avukatı Nizamettin Bulut ile 14 Haziran'da akşam yemeğine gittiği Efeler Mahallesi'ndeki bir restoranda saldırıya uğramıştı. İddiaya göre, Atabay'ın yanına gelen kişi suratına yumruk attı, ardından ellerinde beyzbol sopaları bulunan 4 kişi daha saldırıda bulundu. Avukat Bulut da Atabay'ı korumak isterken yaralandı. Restoran yetkilisi ve çalışanlarının araya girmesi üzerine saldırganlar kaçtı.

Gözaltına alınan 7 şüpheliden mühürlenen otelin sahibi olduğu belirtilen müteahhit Ahmet Orak polisteki ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Adliye sevk edilen diğer 6 şüpheliden müteahhit Ahmet Orak'ın oğlu İhsan Orak, ağabeyi Mahmut Orak ve Yusuf Caner Özbek tutuklanırken, Fatih Ö. yurt dışı yasağı konulup, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Diğer şüpheliler Ali S. ile Bilal D., savcılıktaki ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

Saldırıya ilişkin açıklama yapan Didim Belediye Başkanı Atabay, 6 yıldan beri bir rant çetesiyle uğraştıklarını söyledi.

Saldırıya uğrayan belediye başkanından açıklama