Dilipak ‘AKP’nin papatyaları’nı açıkladı

İslamcı yazar Abdurrrahman Dilipak, “FETÖ'nün zihniyet ikizi AKP'liler ve onların papatyaları”nın kim olduğunu görmek isteyenler, yolsuzluk dosyalarından adı geçenlerin kim olduklarına bakabilir” dedi.

featured

AKP içine yönelik eleştirileriyle gündeme gelen ve Akit TV’deki programı yayından kaldırılınca Yeni Akit’teki yazılarına son veren Abdurrahman Dilipak, eleştirilerini sürdürdü. “AKP’nin papatyaları” başlıklı yazısı nedeniyle hakkında açılan davalar hakkında konuşan Dilipak, “AK Parti içindeki FETÖ’nün zihniyet ikizi AKP’liler ve onların papatyaları’ dediğim için yargılanıyorum. Diğer cümlelerin matufiyeti de bu” dedi.

Dilipak, “AK Parti içindeki FETÖ’nün zihniyet ikizi AKP’liler’in ve ‘onların papatyaları’nın kim olduğunu görmek isteyenler son bir birkaç aydır yolsuzluk dosyalarından adı geçenlerin kim olduklarına bakabilirler” ifadelerini kullandı.

Dilipak Independent Türkçe’den Cihat Arpacık’ın sorularını yanıtladı. Yeni Akit gazetesinden ayrılığının Mustafa Karahasanoğlu’nun vefatının hemen arkasından gelmesinin tesadüf olup olmadığı sorulan Dilipak, “Tesadüf diye bir şey yok. Tevafuk oldu. Denk geldi. 50 yıla yakın bir zaman ortak bir zamanı ve mekanı, acılarımızı, mutluluklarımızı, umutlarımızı paylaştık. Bir davamız vardı. Yola çıktıklarımızla yolda bulduklarımız, ‘Hasbi’ler, ‘hesabi’ler, ‘servet’ ve ‘iktidar’la tanıştıktan sonra işler biraz karıştı sanırım. Bu sadece benim için değil, genel bir durum. Sadece bizim ülkemiz için değil, bu işler böyledir. Tarihten ders almayınca tekerrür ediyor” ifadelerini kullandı. Dilipak, “Seçime gidiyoruz. Politik endişeler de söz konusu. Beni taşımak da kolay değil. Ben sadece yazmıyorum, konuşmuyorum, fikirlerim doğrultusundan eylemli bir kişiyim. Politik anlamda risk katsayım yüksektir. Zaten zor zamanlarda ve şartlarda dürüstseniz, bilgili ve cesursanız birtakım sorunlar yaşamanız sürpriz olmamalı” dedi.

YAZILARIMA MÜDAHALE OLDU

Dilipak, “Daha önce yazılarınıza herhangi bir müdahale girişimi oldu mu? Yazınızın yayınlanmadığı ya da değiştirmeniz istendi mi?” sorusuna, “Zaman zaman, çok ağırlıklı olmamak kaydı ile bazı müdahaleler söz konusu idi” diye yanıt verdi. Dilipak, “Zaten yayın sırasında ya da yazılarımın altında normal okuyucular yanından troller de sert tepkiler veriyorlardı. Sonuçta olan oldu. Maalesef sosyal medyada ağ patronları sansürlüyor. Ulusal ölçekte yasalar, o da yetmiyor bir de iç denetim mekanizması. Ama her zaman birileri bu dünyada herkesten daha özgür. Onlar kural koyuyorlar. Herhangi bir kuralla da bağımlı değil, ne din, ne ahlak, ne hukuk ne de yasa” ifadelerini kullandı.

YOLSUZLUK DOSYALARINDA ADI GEÇENLER

Dilipak, “AKP’nin papatyaları” başlıklı yazısı nedeniyle hakkında açılan davalarla ilgili olarak da şunları kaydetti:

“Aslında Halkın Kurtuluş Partisi de davacı oldu ama onların taleplerine karşı takipsizlik verdiler. AK Parti’de, genel başkanlık, kadın kolları genel başkanlığı, bazı kadın milletvekilleri ve kadın kolları il başkanları davacı oldu. İşin ilginç yanı, genel merkezin koordinesinde, tek tip şikayet dilekçesi ve basın açıklaması ile. 28 Şubat’ta rakiplerimizden gelen tepkilere hazırdık, bekliyorduk, sürpriz olmadı. Ama bu, beklemediğiniz bir yerden, beklemediğiniz bir üslupla, beklenmedik bir kapsam ve şekilde.. Sadece dava değil ki, topyekun bir linç kampanyasına dönüştürüldü. Medya, troller… haddinden fazla şiddet gayedeki hikmeti yok etti, hedefini vurmayan bumerang geri döndü ve sahiplerini vurdu.

14 Eylül Çarşamba günü, Küçükçekmece, 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde saat 10.00’da duruşmamız var. Bu daha önce yaşanan ‘312 general davası’ gibi bir dava. Kınadığımız başımıza geldi.

‘AK Parti içindeki FETÖ’nün zihniyet ikizi AKP’liler ve onların papatyaları’ dediğim için yargılanıyorum. Diğer cümlelerin matufiyeti de bu. ‘AK Parti içindeki FETÖ’nün zihniyet ikizi AKP’liler’in ve ‘onların papatyaları’nın kim olduğunu görmek isteyenler son bir birkaç aydır yolsuzluk dosyalarından adı geçenlerin kim olduklarına bakabilirler. Bu davanın bir de Ankara ayağı vardı. Genel başkanlık adına açıldı dava. Orada da hukuk davası görülüyordu. Tazminat davasında hâkime hanım bir çok usul hatası yaparak ve ceza davasını bekleme sebebi de yapmadan karar verdi. O dosya da şimdi Ankara’da İstinaf’ta.”

Dilipak ‘AKP’nin papatyaları’nı açıkladı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!