Dilipak AKP’yi uyardı: Brütüs’lere dikkat! Onlar her yerdeler

featured

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, ’15 Temmuz’a doğru’ başlığıyla kaleme aldığı yazısında AKP hükümetine uyarılarda bulundu. ‘Brütüs’lere dikkat!’ diyen Dilipak ‘Onlar siyaset, bürokrasi, iş dünyası, sanat, media, diplomasi, STK, her yerdeler. Kıral öldüğünde ‘yaşasın yeni kıral’ diye sokağa ilk çıkacak onlardır, 15 Temmuz’da darbenin başarısız olduğu belli olduğunda olduğu gibi’ ifadelerini kullandı. 

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak bugünkü yazısında, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanlığı görevinden alındıktan sonra istifa eden emekli Tümamiral Cihat Yaycı’nın kurduğu FETÖMETRE sistemine dikkat çekerek, “Bir sürü sıradan insan FETÖ ile ilişkilendirilip görevden alınırken, yargılanıp mahkûm edilirken, peki nasıl oluyor da, tepe bürokraside bu kadar çok sayıda FETÖ iltisaklı olduğuna ilişkin ciddi şüpheler bulunan kişi, politika kurullarında, bilim kurullarında, Stratejik kuruluşlarda, Bakanlıklarda görev almaya ve yükselmeye devam ediyorlar!” diye yazdı.

‘SİYASETÇİLER KENDİLERİNDEN ÇOK EMİN OLMASINLAR’

“FETÖ bu kez askerleri devreye sokmadan işi siviller üzerinden kansız bir şekilde halletmiş olabilir mi?” diye soran Dilipak, şu ifadeleri kullandı:

“Siyasetçiler kendilerinden çok emin olmasınlar. Hz. Osman’ı şehid etmeye gelenlerin başında Hz. Ebubekir’in oğlu vardı. Alparslan’ın Bizans’la savaşından daha çok kendini yoran kardeşi ile olan çatışmasıydı. Fatih Bizans’la savaşırken Cem Sultan Vatikan’a sığınmıştı, Abdulhamid İngilizlere karşı kendini korumaya çalışırken, yan odada kayın biraderi ve yeğeni İngilizler hesabına çalışıyordu. Hz. Ali’yi, Hz. Hasan-Hüseyin’i şehid edenler kimlerdi!. Yusuf’u kimler kuyuya attı! Erdoğan’ın Yaverleri kimlerdi 15 Temmuz öncesi!. Peki şimdi yoklar mı!”

‘KRAL ÖLDÜĞÜNDE ‘YAŞASIN YENİ KRAL’ DİYE SOKAĞA İLK ÇIKACAK ONLARDIR’

“Birileri sizi durup dururken metihte sınır tanımıyorsa, yükseklere kaldırıyorsa, bilin ki, bunu sizi yere çalmak için yapıyorlardır” diye yazan Dilipak, şöyle devam etti:

“AK Partililer, ANAP’ın son günlerini yeniden gözden geçirsinler, okurlarsa görecekler, tarih tekerrürden ibaret, çünkü ibret almıyoruz ve aynı delikten ısırılmaya devam ediyoruz. Nereden geldik, nereye gidiyoruz! Bu gidiş nereye, birlikte yola çıktıklarımız nerede, yolda bulduklarımız neredeler. Eba Müslim’e kulak verin: ‘Onlar, zarar vermeyeceklerinden emin oldukları için dostlarını kendilerinden uzak tuttular. Kendilerine bağlamak ve kazanmak için de düşmanlarını yakınlaştırdılar. Yakınlaştırılan düşman dost olmadı. Ama uzaklaştırılan dost düşman oldu. Herkes düşman safında birleşince de, yıkılmaları mukadder oldu.’ Brütüs’lere dikkat! Onlar siyaset, bürokrasi, iş dünyası, sanat, media, diplomasi, STK, her yerdeler. Kıral öldüğünde ‘yaşasın yeni kıral’ diye sokağa ilk çıkacak onlardır, 15 Temmuz’da darbenin başarısız olduğu belli olduğunda olduğu gibi. 15 Temmuz’un sene-i devriyesinde bazı şeyleri yeniden düşünmekte fayda var.”

Dilipak AKP’yi uyardı: Brütüs’lere dikkat! Onlar her yerdeler

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 sene önce

    Müthiş zeki bir adam Dilipak. Tespitlerini dikkate almak gerek!

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!