Dilipak: Batılıların yüzde 75’i gerçek babasını bilmiyor

Yeni Akit yazarı Dilipak, kadına yönelik şiddet tartışmalarında lafı Batı'ya getirdi. Dilipak'a göre kadına yönelik şiddetin önlenmesi için çıkan yasalar 'aile' değerlerine zarar veriyor.

Dilipak: Batılıların yüzde 75’i gerçek babasını bilmiyor

Kırıkkale’de Emine Bulut’un eski eşi tarafından vahşice katledilmesinin ardından sosyal medyada “kadına yönelik şiddet” tartışmaları sürüyor. Kadınlara yönelik ayrımcı haberleri ile dikkat çeken Yeni Akit gazetesinin yazarı Abdurrahman Dilipak, kadınlara yönelik şiddetin önlenmesi için çıkartılan yasaların “aile” kavramına zarar verdiğini savundu.
Akit’in internet sitesinde 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair yasayı eleştiren Dilipak, “Kadın cinayetlerini tetikleyen faktörlere baktığımızda İstanbul Sözleşmesi, 6284 sayılı yasa ve bazı aileyi yok etmeye ilişkin diğer düzenlemeleri görmemezlikten gelmek mümkün değildir. Türkiye’de yapılan bazı düzenlemeler, maalesef erkek, kadın ve çocukları hedef alan bir ifsat hareketine dönüşmüştür.” dedi.
Yeni Akit gazetesi, 6284 sayılı yasa ve İstanbul Sözleşmesi’ni hedef alan haberle dikkat çekiyor.

Dilipak, kadına şiddet ile ilgili sosyal medya hesabından da paylaşımlar yaptı.

“Bir cinayeti tartışıyoruz. Cinayetin oluş anı, onu kaydedenler, sosyal medyadaki tartışmalar, olay üzerinden yapılan yorumlar, bana kalırsa bir yanlış üzerinden çözüm adına yeni yanlışlar üretmeye devam ediyoruz.” diyen Dilipak’ın hedefinde Batı toplumları vardı.

“Batıda cinayetten daha çok intihar var. intihar da bir cinayettir. Katiller arasında suça pasif iştirak durumunda aile fertleri ve komşular. Onlar nerede derseniz, yoklar.” diyen Dilipak, eleştirinin dozunu daha da artırdı. Dilipak, “insanların %75i gerçek babasından emin değil” iddiasında bulundu.
İşte o tweet: