Dilipak’tan kenevire övgü: Beyin için inanılmaz bir takviye

'Kenevir, toprağı ıslah ettiği gibi, çevresindeki bitkileri zararlılardan koruyan, kalite ve verimliliğini artıran bir bitki'

Dilipak’tan kenevire övgü: Beyin için inanılmaz bir takviye

Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, gelecek yıllarda dünyadaki yaşanacağını ifade ettiği değişime dikkati çektiği yazısında “Gelecekte daha çok mantar, daha çok kenevir konuşacağız” dedi.

Dilipak’ın yazısından bir bölüm:

Gelecekte daha çok mantar, daha çok kenevir konuşacağız.. Biliyorsunuz kenevir THC, CBD, yağ ve lifleri ile gelecekte hayatımızın her alanında çok daha fazla yer alacak.

Esrar dedikleri, sadece dişi kenevirin tepe filizindeki THC maddesi ile ilgili, ki o da aslında kırmızı reçeteli bazı ilaçların hammaddesi. CBD deseniz ilaç sanayiinde çok geniş kullanım alanı var. Yağı gıda sanayi için olduğu kadar, petrol yerine ikame edilebiliyor, petro kimya alanında da organik bazlı bir ürün. Bu yağdan ayrıca kozmetik ürünler de üretebiliyorsunuz. Lifinden tekstil için de yararlanabilirsiniz, granül olarak sunta ya da kompoz olarak ya da selülozundan kağıt, ambalaj için yararlanabilirsiniz. Radyasyon emiyor, bakteri barındırmıyor ve son derece dayanıklı.

Yılda 3 mahsul alabilirsiniz, birçok iklim ve toprakta yetiştirilebilir. Toprağı ıslah ettiği gibi, çevresindeki bitkileri zararlılardan koruyan, kalite ve verimliliğini artıran bir bitki. Gübre de istemiyor, zirai ilaç da. Bal arısının sağlığı için önemli, aynı zamanda bal’ın kalite ve verimliliğini artırıyor. Gıda olarak aldığınızda kanser ve şeker hastaları için de önemli bir gıda takviyesi. Dahası beyin için inanılmaz bir takviye.

Havayı ve toprağı temizliyor. Müthiş bir oksijen salınımı var. Keşke kaçak ekilen kenevir tarlaları tahrip edilip yakılacağına kontrol altına alınıp Üniversiteler için ARGE alanı olarak kullanılsa.. Yakarak havaya, toprağa, ekonomiye zarar veriyorsunuz. Bunların tohumunu ithal ediyoruz. Bakanlıklar, valilikler, kaymakamlıklar, jandarma, emniyet kuvvetleri ve üniversitelerimiz keşke bu konuyla ilgili bizlerle temas kursalar. İnanılmaz bir istihdam alanı bu. Dünyada radyasyon ve elektro manyetik dalgaların giderek yoğunlaştığı bir zamanda bu bitki hayat kurtaran bir nimet olacak. Boş bulunan her yere bunu ekmemiz gerek.

Kızılay çadırları bundan olmalı. Çok daha dayanıklı, 700 derecede alev alıyor, bakteri barındırmıyor ve su tutmuyor. Cep telefonunun zararlarında korunmak için bu bitkiden elde edilen tekstil ürünleri kullanılmalı. Ana-çocuk sağlığı için de bu gerekli. Bütün hastahanelerde bu ürünlerin kullanılması gerek. Gıda koruyucu olarak kimyasallar yerine kenevir yağı ya da distile suyu kullanılabilir..

Buyurun kenevir köyden şehire göç için ve aynı zamanda yaygın istihdam için en önemli ürünlerden biri.. Geçen gün Sakarya’ya gittik Yalçın Koçak ve birkaç arkadaşla. Valilik, belediye ve üniverisiteyi ziyaret ettik.. İstanbul’un çevresindeki sanayi bölgelerinin çevrelerindeki ortamdaki oksijenin artırılması ve radyasyon yoğunluğunun azaltılması için İstanbul, Sakarya, İzmit, Yalova, Bursa, Tekirdağ’da birçok alanda kenevir ekilmesi gerek.

Radyoaktif serpintiler için olduğu kadar, yoğun şekilde telsiz ve radyo dalgaları yayan cihaz kullanan asker, polis, hastahane görevlisi herkesin bu liflerle dokunmuş elbise giymeleri ve bu yağı kullanmaları gerekiyor.. Kenevir %100’ü kullanılan bir ürün.

Bizim şehir ve kırsalda yeni istihdam alanları oluşturmamız gerek. Sanayi yanında tarım, yazılım, butik üretim gibi yeni sayfalar açmamız gerek. Ha bire memur alıyoruz.. Bir ülkede ne kadar yasa ve bürokrat, bürokrasi çoksa, o ülkede işler o kadar yavaş, yolsuzluk o kadar fazla, özgürlük ve adalet limitleri o kadar azdır. Selâm ve dua ile..