Disipline sevk edilen İYİ Partili Ümit Özdağ'dan 'FETÖ' açıklaması

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edilmesiyle ilgili açıklama yaptı.

Disipline sevk edilen İYİ Partili Ümit Özdağ'dan 'FETÖ' açıklaması

İYİ Parti Milletvekili Ümit Özdağ, İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'yu FETÖ'cülükle suçlamış, bu uyarıyı daha önce Meral Akşener'e de ilettiğini ancak adım atılmadığını söylemişti. 

Özdağ bu açıklamaların ardından dün disiplin kuruluna sevk edilmişti. Sevk kararının, il başkanları ve 108 ilçe başkanının talebi, Meral Akşener'in onayı üzerine alındığı bildirilmişti. Sevk kararının ardından Özdağ'dan açıklama geldi.

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, "Genel Merkez ve İYİ Parti grup yetkilileri, ne yazık ki yaşanan süreci, Türkiye’de FETÖ ile mücadele konusunda parti programında madde bulunan ve FETÖ sızmaları konusunda en temiz parti olması için başarıyla mücadele ettiğimiz İYİ Parti’yi savunacak şekilde değerlendirmemişlerdir" dedi. Özdağ önümüzdeki süreçte disipline sevk edilmesine neden olan detayları açıklayacağını da söyledi.

Özdağ'ın açıklamasının tamamı şöyle:

ÖZDAĞ NELER SÖYLEMİŞTİ?

CNN Türk'te Ahmet Hakan'a özel açıklamalar yapan İyi Parti'nin ağır toplarından İstanbul Milletvekili Prof. Ümit Özdağ, kurultayda yaşanan ''oy verilmeyecekler'' listesi nedeniyle Koray Aydın'a çok ağır suçlamalar yöneltti. Özdağ, İyi Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'nun da FETÖ'cü olduğunu iddia etti.

MHP'den ayrıldıktan sonra İYİ Parti'de siyaset yapmaya başlayan ve bu partiden İstanbul milletvekili seçilen Prof. Dr. Ümit Özdağ, CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu "Tarafsız Bölge" programında partisine sert sözler söyledi.

Özdağ MHP'den ayrılma gerekçesini açıklarken, "Ben MHP'den Türk Milliyetçisi olmadığı için ayrılmadım. MHP Ülkücü ve Türk Milliyetçisi partidir" dedi. Özdağ devamla, "Biz Türk Milliyetçiliğini iktidar yapmak için MHP'den ayrılarak yeni bir parti kurduk"  ifadelerini kullandı.

KORAY AYDIN EŞ BAŞKAN GİBİ

Ümit Özdağ İYİ Parti'de yaşanan ve kongrede ortaya çıkan fikir ayrılıklarının sorumlusu olarak Koray Aydın'ı işaret ederek, "Koray Aydın partide bir Eş Başkan gibi faaliyet gösteriyor, Genel Başkan bunları görüyor" dedi.

Özdağ, Koray Aydın'ın parti içerisinde çok güçlü olduğunu ve "dar kadro" anlayışı ile partide bir Eş Başkan gibi pozisyon aldığını söyledi.

HDP KONUSUNDA AKŞENER'İ ÜÇ DEFA UYARDIM

Geçtiğimiz seçimlerde Kars'ta HDP'nin kazanma şansı olduğunu ve bunun için İYİ Parti'nin seçimlerde çekilmesi gerektiğini vurgulayan Özdağ, "Kars'ta HDP bin iki yüz farkla kazandı, biz de 900 oy aldık. HDP'nin kazanacağı belliydi, Genel Başkan Akşener'i 3 defa aradım ve Kars'ta seçimlerden çekilmemizi söyledim ama sonuç alınmadı" ifadelerini kullandı.

BUĞRA KAVUNCU'YA FETÖ SUÇLAMASI

Özdağ, İyi Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'yu da FETÖ'cü olmakla suçladı. Özdağ, Buğra Kavuncu İyi Parti'ye gelmeden önde Akşener'i FETÖ'cü olabileceği konusunda uyardığını belirterek, ''Meral Hanım, güvenlik konusunda devletin en önemli kişisiyle görüştüğünü ve Buğra Kavuncu hakkında bir olumsuz bilgi yok dediklerini bana söyledi. Ben de kendisine ''Devlet elindeki her bilgiyi vermez' dedim" ifadelerini kullandı.