‘Ermeni rahibi YPG/PKK katletti’

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada Suriye Ermeni cemaatine mensup bir din görevlisinin terör örgütü YPG/PKK’nın saldırısında hayatını kaybettiği açıklandı. Bakanlıktan yapılan açıklamada söz konusu saldırı ile ilgili 'Bu terör eylemini en güçlü şekilde telin ediyor, Suriye halkına başsağlığı diliyoruz' ifadeleri kullanıldı.

‘Ermeni rahibi YPG/PKK katletti’

Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, “Suriye Ermeni cemaatine mensup din görevlisinin, terör örgütü PYD/YPG/PKK denetimi altındaki bölgede uğradığı menfur saldırıda hayatını kaybettiği üzüntüyle öğrenilmiştir. Bu terör eylemini en güçlü şekilde telin ediyor, Suriye halkına başsağlığı diliyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Bölgede faaliyet gösteren ve Hristiyanlar dahil tüm Suriyelileri mütemadiyen hedef alan IŞİD ve PYD/YPG/PKK terör örgütlerinin olağan şüpheliler olduğuna işaret edilen açıklamada, “Suriye’den kaynaklanan her türlü terörle kararlılıkla mücadele eden Türkiye, bu terör saldırısının faillerinin bulunması için de uluslararası toplumla birlikte hareket edecektir” ifadesi kullanıldı.