Diyarbakır Anneleri: Medya bizimle ilgilenmeli

HDP önündeki eylemin 134'üncü gününde annelerin evlatlarını bekleyişi sürüyor.

Diyarbakır Anneleri: Medya bizimle ilgilenmeli

Diyarbakır‘da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 68 aile, HDP il binası önündeki oturma eylemini 134’üncü günde de sürdürdü. 2014 yılında Ağrı Anadolu Lisesi 2’nci sınıf öğrencisiyken terör örgütü tarafından kaçırılan kızı Çiğdem Kaya (21) için oturma eylemi yapan Yasin Kaya, kızına teslim olması yönünde çağrıda bulunarak, “Kızım ilk fırsatta güvenlik güçlerine teslim ol, bak dört aile evladına kavuştu. Onlar şimdi aileleriyle birlikte sıcak yuvalarında, sen de gel” dedi.

4 AİLE EVLADINA KAVUŞTU

Hacire Akar’ın yanı sıra eyleme katılanlardan Hatice Ceylan’ın oğlu Cafer, Hüsniye- Hüseyin Kaya çiftinin kızları Mekiye ile Halime Kadran’ın torunu Halil İbrahim Kadran’ın terör örgütünden kaçarak, güvenlik güçlerine teslim olmasıyla HDP önünde oturma eylemi yapan ailelerden 4’ü, evladına kavuştu. Hatice Ceylan, Hüsniye- Hüseyin Kaya çifti ile Halime Kadran, diğer ailelere destek olmak için oturma eylemlerine devam ediyor. 68 ailenin HDP önündeki evlat nöbeti, 134’üncü günde de devam etti.

2014 yılında Ağrı Anadolu Lisesi 2’nci sınıf öğrencisiyken terör örgütü tarafından kaçırılan kızı Çiğdem Kaya (21) için 15 Ekim’den bu yana oturma eylemini sürdüren Yasin Kaya, kızına teslim olması yönünde çağrıda bulundu.

MEDYA BİZİMLE İLGİLENMELİ

Oturma eylemlerini sürdürmeye kararlı olduklarını söyleyen Kaya, “134 gündür burada evlat nöbetini tutuyoruz. Umutla bekliyoruz. İnşallah bizim de çocuklarımız gelecek. Aile sayısı da çok şükür artıyor. Çocuklar geliyor.  İnşallah bir gün bizim çocuklarımız da çıkıp, güvenlik güçlerimize teslim olacak. Medya bizimle ilgilenmeli. Bize zaman ayırsın, biz detaylıca konuşalım. Bir kaç saniye veya bir dakikayla olmuyor bu iş. Derdimizi anlatamıyoruz biz. Kızım Çiğdem, terör örgütünün içinden kaç gel, güvenlik güçlerimize teslim ol. Bak ne hapis var, ne bir şey var. Dört aile evlatlarına kavuştu. Sıcacık yuvalarında yatıyorlar. Kendi evlerinde sıcacık çorbalarını içiyorlar, çaylarını içiyorlar. Hapis yok, eziyet yok, bir şey yok. Geldiğin zaman elini tutarız evimize gideriz. Fırsat bulduğun zaman hemen kaç, güvenlik güçlerimize teslim ol kızım” diye konuştu.