Diyarbakır anneleri Mehmetçik’e atkı örüyor!

HDP önündeki eylemde 62'nci güne girildi.

Diyarbakır anneleri Mehmetçik’e atkı örüyor!

Diyarbakır‘da, terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığını belirttikleri çocuklarının bulunmasını isteyen 55 aile, HDP binası önündeki oturma eylemini 62’nci günde de sürdürdü. Eylemdeki anneler, Mehmetçik ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için atkı örmeye başladığını söyledi. Atkı ören annelerden Songül Altındaş, “Mehmetçiğimiz bizim için savaşıyor. Üşümesin, bizim de bir katkımız olsun” dedi.

ATKI ÖRÜYORLAR

HDP önündeki eyleme katılan anneler, oturdukları çadırda Türk askeri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için atkı örmeye başladı. Vatani görevi için usta birliğine giderken, 2 Ekim 2015’te Tunceli’nin Pülümür ilçesinde, teröristlerce kaçırıldığını belirttiği oğlu Müslüm (24) için eşiyle Gaziantep’ten gelerek, 5 Eylül’de oturma eylemine katılan Songül Altındaş, şöyle konuştu:

”Biz ‘Barış Pınarı Harekatı’ndaki Mehmetçiğimiz ve Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan için atkı örmeye başladık. Mehmetçiğimiz bizim için savaşıyor; üşümesin, bizim de bir katkımız olsun. Benim oğlum da bir Mehmetçikti, vatani görevini yapıyordu. Yolda PKK’lılar kaçırdı, 5 yıldır oğlumu arıyorum. Oğlumu istiyorum ama PKK vermiyor. Biz bu acıyla 5 yıldır kıvranıyoruz. Allah’ım Mehmetçiğimizi korusun, oğlumuzu da inşallah bize kavuştursun.”

‘ZAFER BİZİM OLACAK’

2014’te lise 3’üncü sınıf öğrencisiyken, PKK’lı teröristler tarafından kaçırıldığını belirttiği kızı Hayal için Ağrı’nın Hamur ilçesinden gelerek, 3 Ekim’de oturma eylemine başlayan Süheyla Demir de sınır ötesinde vatani görev yapan askerlerin üşümemesi için atkı ördüklerini söyledi. Demir, ”Sınırın öteki tarafında vatani görevini yapan Mehmetçiğimize atkı örüyoruz. Onlar, bizim güvenliğimiz için soğuk havalarda üşümesin, diye atkı örüyoruz. Biz burada evlat nöbeti tutuyoruz, onlar orada bizi korumak için nöbet tutuyor. İnşallah el ele verirsek zafer bizim olacak, biz onları yeneceğiz” dedi.

Mehmetçik için atkı ören, evlat nöbetindeki anneler, hep birlikte asker selamı da verdi.