Diyarbakır annelerinden Altıntaş: Allah hakkımızı bu PKK’ya bırakmasın

Çocukları terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılan ailelerin Diyarbakır'daki HDP İl Başkanlığı önünde başlattıkları oturma eylemi 168 gündür devam ediyor.

Diyarbakır annelerinden Altıntaş: Allah hakkımızı bu PKK’ya bırakmasın

HDP İl Başkanlığı binası önündeki evlat nöbetine devam eden Diyarbakır annelerinden Songül Altıntaş, “PKK çözülmeye başladı, inşallah sonu gelecek. Bazı annelerin evladı geldi, bizim de gelecek inşallah.” dedi.

Diyarbakır annelerinin dağa kaçırılan çocuklarına kavuşma ümidiyle HDP İl Başkanlığı binası önündeki evlat nöbeti, devam ediyor.

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan Diyarbakır annelerinin, 3 Eylül 2019’da başlattığı oturma eylemi 168’nci gününe girdi.

‘ANNELERİN GÖZYAŞLARI DURSUN YETER’

Soğuk havaya ve kara rağmen eylemlerini sürdüren annelerden Fatma Bingöl, yaptığı açıklamada, evlatlarına kavuşmak istediklerini söyledi.

HDP il binası önünde 167 gündür çocuklarını beklediklerini belirten Bingöl, “Bütün aileler kararlı, evlatlarımızı almadan buradan gitmeyeceğiz. Çocuklarımızı artık geri versinler. Artık dağa çocukları götürmesinler. Bu kan, annelerin gözyaşları dursun.” diye konuştu.

HDP ve PKK’ya tepkisini dile getiren Bingöl, “Bu annelerin ahı yanlarına kar kalmayacak. PKK bu annelerin gözyaşlarında boğulacak. Kendi çocukları kuş tüyü yataklarında yatıyor, bizimkiler dağda soğukta yatıyor. İnşallah onlar gözyaşlarımızda boğulacaklar. Bu annelerin gözyaşı boşa gitmeyecek.” ifadelerini kullandı.

Bingöl, güvenlik güçlerine teslim olması için evladına çağrıda bulunarak, “5 yıldır psikolojim bozuldu, uyuyamıyorum.” dedi.

‘EVLADIM GELİRSE İÇİM ISINIR’

Anne Songül Altıntaş ise oğlunun 5 yıl önce terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığını anlattı.

Eylemini sürdürmekte kararlı olduğunu vurgulayan Altıntaş, şunları kaydetti:

“PKK çözülmeye başladı, inşallah sonu gelecek. Bazı annelerin evladı geldi, bizim de gelecek inşallah. Evladımız gelecek, biz de onların bitişini zevkle seyredeceğiz. Allah hakkımızı bu PKK’ya bırakmasın. İki cihanda elimiz onların yakalarında olacak. Burada üzerimize kar yağıyor ama bizim içimiz daha beter buz tutmuş. Evladım gelirse içim ısınır.”