Diyarbakır annesi: O zalimlerin elinden kaç gel

featured

Diyarbakır annelerinden Esmer Koç, ‘Kızım, onlar seni kandırdı, sattı. O zalimlerin elinden kaç gel. Ben Diyarbakır’dayım, seni almadan gitmeyeceğim.’ dedi.

Diyarbakır Anneleri‘nin HDP il binasının önündeki evlat nöbeti sürüyor. Aileler, çocuklarına kavuşana kadar eylemden vazgeçmeyecekler.

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan Diyarbakır annelerinin, partinin il binası önünde 3 Eylül 2019’da başlattığı oturma eylemi 189’ncu gününe girdi.

Oturma eylemine Hakkari’nin Şemdinli ilçesinden katılan anne Esmer Koç, kızı Zübeyde’nin 2013 yılında HDP’lilerce kaçırıldığını söyledi.

“Kızım PKK’ya satıldı. 7 yıldır aramadığım, sormadığım yer kalmadı” ifadelerini kullanan Koç, “Kızım, sen beni görüyorsan, duyuyorsan askerimize, devletimize teslim ol. Onlar seni kandırdı, sattı. O zalimlerin elinden kaç gel. Ben Diyarbakır’dayım, seni almadan gitmeyeceğim.” dedi.

Adana’nın Seyhan ilçesinden 5 yıl önce 15 yaşındayken dağa kaçırılan oğlu Engin için gelen anne Kamile Küçükdağ, oturma eylemini oğlu geline kadar devam ettireceğini belirtti.

Oğlunun kaçırıldıktan 3 ay sonra telefonla aradığını, teslim olmak istediğini söylediğini aktaran Küçükdağ, “Oradakiler kendileri vurup öldürüyor, sonra ‘asker vurdu’ diyorlar. Asker kesinlikle vurmaz. Oğlum, sesimi duyuyorsan gel. Askerimize, devletimize teslim ol. 5 yıldır gecemiz gündüzümüz bir oldu, artık akacak gözyaşımız kalmadı.” şeklinde konuştu.

Bingöl’den oğlu Emrah için evlat nöbetine katılan baba Bilal Avunan ise ilk günden itibaren oturma eylemine kararlılıkla devam ettiklerini belirterek, “HDP benim çocuğumu kaçırdı, PKK’ya verdi. PKK zaten şehir merkezine gelemiyor. HDP çocukları kaçırıp, onlara teslim ediyor.” şeklinde konuştu.

Diyarbakır annesi: O zalimlerin elinden kaç gel

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!