Diyarbakır’da bir anne daha HDP önünde oturma eylemi başlattı

Hacire Akar'ın ardından HDP'lilerce çocuğunun dağa kaçırıldığını söyleyen anne, oğluna kavuşmak için eylem başlattı.

Diyarbakır’da 17 yaşındaki oğlunun dağa kaçırıldığını söyleyen bir anne daha HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi başlattı. Hacire Akar, geçen hafta HDP önünde yaptığı oturma eyleminin ardından oğluna kavuşmuştu.

Diyarbakır’da 17 yaşındaki oğlunun dağa kaçırıldığını söyleyen bir anne daha HDP İl Başkanlığı önünde oturma eylemi başlattı.
( Mehmet Şah Yılmaz – Anadolu Ajansı )

Oturma eylemine katılan, S. Çetinkaya’nın kuzeni Aysel Bozkurt, HDP’li yöneticilere yönelik şunları söyledi:

“Senin oğlun dağa gitsin, bakalım sen oturuyor musun, oturuyor musun? Bizim canımız gitmiş, senin umurunda mı? Gönderdiniz, yalan mı? Kaç tane genç toprağın altında. Diyarbakır’da genç bırakmadınız, ya cezaevinde ya toprağın altındalar.

Başlarım sizin Kürdistan davanıza. ‘Fakir fukaranın çocuğu dağa, ben koltuklarda.’ Alıştınız insanları dağa göndermeye. Size verecek çocuğumuz yok, getirin. Bunların çocukları lüks okullarda okuyor. Yeter artık toprağın altı genç doldu, nereye kadar?

Çocuk dağa gönderilmiş, hepsi de biliyor. Kayyum olaylarında çocuğu oturma eylemine sokuyorlardı. Her şeyi çocuğa yaptırıyorlardı. Sonunda da çocuğu dağa gönderdiler. Bütün parti onu tanıyor. Bir de diyorlar ki; ‘Tanımıyoruz.’ Siz onu maşa olarak kullandınız, yeter artık. Artık HDP’ye verecek çocuklarımız yok. 30 yıldır bu oyun sürüyor. Yeter artık insanlar biraz gözünü açsın. Bize verilen tepki de kendi ayıplarıdır. Bunların ekmeğine yağ sürmedik, eğer sürseydik tepki almazdık.”

Baba Şahap Çetinkaya da “Benim çocuğum sürekli buradaydı. Buradan başka bir yere gitmedi. Beynini yıkamışlar.” diye konuştu.

 

Anne oğlunu terörün pençesinden kurtardı 2 HDP’li gözaltında