Dogecoin'den yeni rekor!

Kripto para Dogecoin'in toplam piyasa değeri, yüzde 34 artışla 11 miyar doların üzerine çıktı. Dogecoin'deki günlük yükseliş ise yüzde 90'ı aştı.

Dogecoin'den yeni rekor!

Dogecoin bugün rekolarının üzerine bir yenisini ekledi.Dogecoin son 24 saatte yatırımcısına yüzde 91 kazandırarak 0.14 doları gördü. Ripple da yüzde 19 yükselerek 1.92 dolara ulaştı. 2013 yılında yazılımcı Billy Markus ve bir arkadaşı tarafından şaka amaçlı oluşturulan Dogecoin'in değeri artmaya devam ediyor.

DOGECOİN KAÇ DOLAR?

Dün, kripto para biriminin piyasa değeri toplamda 11 milyar doları aşarken, 1 Dogecoin'in değeri 0.095896 doları buldu. Piyasa değerindeki artışın ardından Dogecoin, Twitter'da da gündem oldu.

Dogecoin'deki artış, Elon Musk'ın 4 Şubat'ta Twitter'da yaptığı paylaşımların ardından günden güne devam ediyor.

Kripto para biriminin 2021 yılı başından bu yana gerçekleştirdiği artış oranı yüzde 1900'ü aşmış durumda.

Forbes dergisine göre, tüm dünyadaki mevcut kripto paraların toplam değeri ise 2 trilyon doların oldukça üzerinde.

DOGECOİN NEDİR?

Dogecoin (sembolü Ɖ ve D, kısaltma: DOGE) logosunda bir internet fenomeni olan Doge'un esinlendiği Shiba Inu cinsli bir köpek olan, Litecoin tabanlı bir elektronik para birimidir. 8 Aralık 2013 tarihinde başlatılmıştır.

DOGECOIN NASIL ALINIR?

Dogecoin alabilmek için herhengi bir kripto para borsalarında yer almanız gerekmektedir. İstediğiniz borsada hesabınızı kimlik bilgileriniz ile onayladıktan sonra yatırım işlemlerine giriş yapabilirsiniz.