Doktorlar isyan etti: Ölürsem iyileştiremem!

Son zamanlarda gittikçe artan sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarına sosyal medyada tepkiler yağdı. En son İzmir’de bir asistan doktorun hastası tarafından boğazının kesilmesi adeta isyan ettirdi. Doktorlar, '#ölürsemiyileştiremem' ve '#sağlıktaşiddetehayır' etiketleriyle yaptıkları paylaşımlarla seslerini duyurmaya çalışıyor.

Doktorlar isyan etti: Ölürsem iyileştiremem!

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet haberlerinden sonuncusu İzmir’den geldi. İzmir Katip Çelebi Üniversitesi (İÇKÜ) Fizik Tedavi Bölümü’ne gelen Bayram K, Asistan Dr. Kadir Songür’ün jiletle boğazını kesti.

İddiaya göre, geçen hafta diz ağrısı nedeniyle geldiği hastanede, Asistan Dr. Kadir Songür tarafından kendisine ilaç yazılan Bayram K., “Yazdığın ilaç ağrımı geçirmezse, o zaman görürsün” diyerek, hastaneden ayrıldı. Dün yine hastaneye gelen Bayram K., doktordan yeşil reçeteli ilaç yazmasını istedi. Doktorun yazmaması üzerine yanında getirdiği jiletle saldırdı. Jilet genç doktorun şah damarına yakın bölgeye geldi.

Asistan doktor Kadir Songür, hastası tarafından jiletle boğazından yaralandı.

Olay yerinden kaçan Bayram K. daha sonra Karşıyaka’da çarşıda bir kadının çantasını zorla almaya çalışırken polis ekiplerince yakalanarak gözaltına alındı. Asistan doktor Songür’ün sağlık durumunun ise yapılan müdahalenin ardından iyi olduğu bildirildi.

Bu olay üzerine sağlık çalışanları sosyal medyada, “#ölürsemiyileştiremem” ve “#sağlıktaşiddetehayır” etiketleriyle yaptıkları paylaşımlarla adeta isyan etti.

İşte o paylaşımlardan bazıları: