Donald Trump hapse girecek! Yeğen Mary Trump'tan 'suçlu, zalim ve haindir' ifadeleri

ABD Başkanı Donald Trump ile ilgili sırları ifşa eden kitap yazan yeğen Mary Trump 'suçlu, zalim ve haindir' dediği Donald Trump'ın Beyaz Saray'dan sonra hapse gireceğini iddia etti.

Donald Trump hapse girecek! Yeğen Mary Trump'tan 'suçlu, zalim ve haindir' ifadeleri

Geçtiğimiz aylarda, Too Much and Never Enough (Aşırı Fazla ve Hiç Yeterli Değil: Ailem Dünyanın En Tehlikeli Adamını Nasıl Yarattı) adlı kitabı piyasaya sürerek ailesinin sırlarını ifşa eden Mary Trump Associated Press'e röportaj verdi.

Mary Trump, amcası Donald Trump’ın "suçlu, zalim ve hain" olduğunu ve Beyaz Saray'dan ayrıldıktan sonra hapse gireceğini söyledi. Psikolog ve yazar olan Mary Trump, amcasının yargılanması fikrini desteklerken, ülkenin siyasi olarak bölüneceği fikrine karşı geldi.

Mary Trump, "Amerikan halkının bununla başa çıkabileceğini düşünüyorum. Herhangi bir kişi yargılanmayı hak ediyorsa o da Donald’dır. Donald yargılanmazsa ilerleyen yıllarda ondan daha kötü biriyle de karşılaşabiliriz” şeklinde konuştu.

Geçtiğimiz aylarda Mary Trump, Too Much and Never Enough (Aşırı Fazla ve Hiç Yeterli Değil: Ailem Dünyanın En Tehlikeli Adamını Nasıl Yarattı) adlı kitabı piyasaya sürerek aile sırlarını ifşa etmişti. Bunun üzerine, Trump’ın kardeşi Robert Trump’tan tepki (72) geldi. Robert Trump, kitabın ‘aile anlaşmasını ihlal ettiği’ gerekçesiyle geçen hafta New York’ta mahkemeye başvurdu ve basılmasını engellemek istemişti.

New York’ta mahkeme, Donald Trump’ın yeğeni Mary Trump (55) tarafından kaleme alınan Too Much and Never Enough (Aşırı Fazla ve Hiç Yeterli Değil: Ailem Dünyanın En Tehlikeli Adamını Nasıl Yarattı ) isimli kitap üzerindeki yayın yasağını kaldırma kararı almıştı.