DSP’den 29 Ekim mesajı

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda 'Cumhuriyet Devrimi ve Atatürk ilkeleri programımızın merkezindedir' dedi.

DSP’den 29 Ekim mesajı

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal Cumhuriyetin ilanının 96. yılı sebebiyle bir mesaj yayınladı. “Cumhuriyet Devrimi ve Atatürk ilkeleri, bizler için istismar malzemesi değildir. Programımızla, vizyonumuzla partimizin ve ideolojimizin merkezindedir.” diyen Aksakal’ın Cumhuriyet Bayramı mesajı şöyle;

Emperyalizme, işgale, talana, soysuzluğa karşı “Ya istiklal ya ölüm!” ruhuyla verilen büyük mücadelenin en değerli kazanımı olan  Cumhuriyet’imizin 96. yaşına erişmenin eşsiz mutluluğunu yaşıyoruz.

Hiç kuşku yok ki Cumhuriyet, erdemli ve namuslu insanlar yetiştirebilmek için bir gerekçedir.

Cumhuriyet Fazilettir!

Bayramların en güzeline, en kıymetlisine kavuştuğumuz bu kutlu günde; Cumhuriyet’e ulaşmak adına yapılan o soylu yolculuğu bir kez daha anımsıyoruz.

Her şeyin kapkaranlık gözüktüğü bir ümitsizlik girdabında, işgal zırhlıları arasından bakarak “Geldikleri gibi giderler” diyebilen kararlılığı yüreğimizin en derininde taşıyoruz.

“Ya İstiklal Ya Ölüm” sözüyle kurtuluş mücadelesine girişen kahramanların seslerini duyuyoruz.

Bugün biz Demokratik Solcular; bütün yüreğimizle “YAŞASIN CUMHURİYET!” diye haykırıyoruz.

Cumhuriyet Devrimi ve Atatürk ilkeleri, bizler için istismar malzemesi değildir. Programımızla, vizyonumuzla partimizin ve ideolojimizin merkezindedir.

Demokratik Sol Parti, büyük devrimin ışığı altında, Türkiye’nin birliği, bütünlüğü, stratejik ve jeopolitik çıkarları doğrultusunda tarihi görevine devam etmektedir.

96 yıl önce, nasıl ki işgalcilere ve işbirlikçilerine karşı bağımsızlığımızı kazandıysak; bugün de benzer mahfillerin odaklarına karşı sapasağlam duruyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, bütün vatandaşlarımın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.

Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, eşsiz mücadelenin bütün kahramanlarını rahmetle, minnetle, saygıyla anıyorum.