Duvar, çok üzüldü… ‘Ermeni soykırımı’ yalanına engel ‘sansür’ oldu

featured
service

Koç Üniversitesi Yayınları, “Seeds of Power: Explorations in Ottoman Environmental History” adlı derleme kitabının Türkçe baskısını “Ermeni Soykırımı” ifadesini gerekçe göstererek yayımlamadı. Duvar okuyucularına ‘soykırım’ yalanının kitaptan çıkarılması talebini ‘sansür’ olarak servis etti.

Koç Üniversitesi Yayınları (KÜY), Onur İnal ve Yavuz Köse’nin “Seeds of Power: Explorations in Ottoman Environmental History” isimli derleme kitabının Türkçe baskısını “Ermeni Soykırımı” ifadesini gerekçe göstererek yayımlamadı. 

Duvar “soykırım” yalanını okuyucularına ”Koç Üniversitesi Yayınları’ndan ‘Ermeni Soykırımı’ sansürü” başlığıyla servis etti. 

‘SOYKIRIM’ YALANI ‘AKADEMİK ÖZGÜRLÜK’ OLDU!

Haberde Onur İnal’ın görüşlerine yer verildi.

İnal “Koç Üniversitesi Yayınları, kitabımızda ‘Ermeni Soykırımı’ ifadesini sansürlememizi talep etmiş, talebi reddetmemiz üzerine yayın sözleşmesini feshetmiştir. Akademik özgürlüğe aykırı olan ve yayımcılık etiğiyle bağdaşmayan bu tavrı kamuoyunun takdirine bırakıyoruz” ifadelerini kullandı.

Duvar, çok üzüldü… ‘Ermeni soykırımı’ yalanına engel ‘sansür’ oldu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. Siyasi olduğu kanıtlı bir büyük yalanı akademik özgürlük olarak savunuyorsan birileri de sana dümdüz gider, savunmasını da akademik özgürlük diye açıklar..

    Cevapla
  2. 4 ay önce

    sizin gibilere ne denir biliyoruz da burda söylenmez.akademik özgürlükmüş;yiyeyim sizin özgürlük anlayışınızı.soyunuzu sopunuzu da bilmiyorum ama.farketmez.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!