Duygu'yu 10 bin lira için gömdüler

Duygu Çelikten'in öldürülüp gömülmesine ilişkin davada bugün flaş bir gelişme yaşandı. 13 gün sonra toprağa gömülü cesedi bulunan Çelikten'in katil zanlısı Veli Ünder'in genç kadını iki kardeşe para karşılığı gömdürdüğü ortaya çıktı. Ünder'den aldıkları 10 bin lira karşılığı Duygu Çelikten'in gömdükleri belirlenen Serhat ve Doğukan Özcan kardeşler çıkartıldıkları mahkemece tutuklandı.

Duygu'yu 10 bin lira için gömdüler

Antalya'nın Muratpaşa ilçesinde yaşayan 2 çocuk annesi 30 yaşındaki Duygu Çelikten, 6 Eylül günü, fatura ödemek için evden çıkmıştı.

Kent merkezine gelen Çelikten, burada sevgilisi olduğu ileri sürülen Veli Ünder'in otomobiline bindi. Ancak ikiliden o andan itibaren bir daha haber alınamadı.

Duygu Çelikten'in ailesi kızlarının eve dönmemesi üzerine polise kayıp başvurusunda bulundu. Ardından da kızlarını bulmak için Müge Anlı'dan yardım istediler.

BAŞI KOPMUŞTU, VÜCUDUNDA DA ÇÜRÜME BAŞLAMIŞTI

Antalya Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Duygu Çelikten'in cansız bedenini, 20 Eylül günü Kepez ilçesindeki ormanlık alanda toprağa gömülü bir şekilde buldu.

Çelikten, 30 santimetre derinliğe gömülüp, üzeri taşla kapatılmıştı.

Çelikten'in yapılan otopsisinde sırtı ile göğsünden bıçaklandığı, başına da sert bir cisimle vurulduğu tespit edildi.

Polis, genç kadının son olarak birlikte görüldüğü sevgilisi olduğu ileri sürülen Veli Ünder'i yakalamak için çalışma başlattı.

FETHİYE'DE YAKALAN KATİL ZANLISI TUTUKLANDI

Cesedin bulunmasından 9 gün sonra Veli Ünder 29 Eylül akşamı Muğla'nın Fethiye ilçesindeki ormanlık alanda, bir kulübede saklanırken yakalandı.

Polisin gözaltına aldığı Ünder, ilk sorgusunda, Çelikten'i öldürdüğünü itiraf etti.

Bu itirafın ardından 30 Eylül günü adliyeye sevk edilen Veli Ünder, tutuklandı.

PARA KARŞILIĞI CESEDİ GÖMDÜLER

Soruşturmayı genişleten polis ekipleri, Veli Ünder'in öldürdüğü Duygu Çelikten'in cansız bedenini, iki kardeşe para karşılığı gömdürdüğünü belirledi.

Polis, Serhat ve Doğukan Özcan adlı iki kardeşi cuma günü Muratpaşa ilçesindeki evlerinde yakalayarak gözaltına aldı.

Kardeşlerin 10 bin lira karşılığında Çelikten'in cesedini ormanlık alana gömdüğü saptandı. Evlerinde yapılan aramada bir miktar uyuşturucu ile hassas terazi ele geçirilen kardeşler, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından bugün adliyeye sevk edildi.

VİCDANSIZ KARDEŞLER TUTUKLANDI

Antalya’da kaybolduktan 13 gün sonra toprağa gömülü halde cesedi bulunan Duygu Çelikten’in cansız bedenini, katil zanlısı Veli Ünder’den aldıkları 10 bin TL karşılığı gömdükleri tespit edilen Serhat ve Doğukan Özcan kardeşle çıkarıldıkları nöbetçi hakimlik tarafından tutuklandı.