Ece Üner'den 'Kardashian' eleştirilerine Can Yücel'li yanıt

"Kim Kardashian'ın kameralara göstermeye alışık olduğu büyük bir kaynağı var, yine aynı kaynağı mı referans aldı acaba?" sözleri üzerine gelen tepkilere Ece Üner yanıt verdi. Üner, "Biraz da Can Yücel okuyun! Kavramlarınız yerine otursun!" dedi.

Ece Üner'den 'Kardashian' eleştirilerine Can Yücel'li yanıt

Show TV Ana Haber sunucusu Ece Üner, Ermeni asıllı ABD’li show yıldızı Kim Kardashian’ın Azerbaycan ve Türkiye'yi hedef alan sözlerine yanıt vermiş ve "Kim Kardashian'ın kameralara göstermeye alışık olduğu büyük bir kaynağı var, yine aynı kaynağı mı referans aldı acaba?" ifadelerini kullanmıştı.

Poposuyla meşhur olan ve başka bir yeteneği olmayan Kim Kardashian, Azerbaycan-Ermenistan sınırındaki çatışmaya Twitter paylaşımlarıyla dahil oldu. Ermenilerin Karabağ'da saldırıya uğradığını iddia eden Kardashian Ermenistan'ın sebepsiz saldırıların ve dezenformasyon kampanyasının kurbanı olduğunu ileri sürerken, Azerbaycan'ın savaş propagandası yaptığını ve sosyal medyayı bloke ettiğini savunmuştu.

Kardashian, nisan ayında da "1915 olayları"nı "soykırım" olarak niteleyip Türkiye'yi hedef alan açıklamalarda bulunmuştu.

Ece Üner, Kardashian'a yönelik sözleri nedeniyle hedef oldu.

Üner, eleştirilere sosyal medya hesabından yanıt verdi.

Üner "Pes’miş! Özünde; “bir yerinden uydurma” dedim! Esas cinsiyetçilik, burada “cinsiyetçilik” aramak!Ben “sıradan” kadınların hakkını ararken siz neredeydiniz?Kardashian’la kadın hakları savunucusu olduğunuzu hatırlayacağınız Kim’in aklına gelirdi? Samimiyetsizliğiniz mide bulandırıcı!" ifadelerini kullandı.

Üner ardından "Biraz da Can Yücel okuyun! Kavramlarınız yerine otursun!" mesajı paylaşarak Yücel'in "Bizde g.te g.t derler" sözlerine gönderme yaptı.

Ece Üner, ardından yaptığı başka bir paylaşımda da şu ifadeleri kullandı: