Ece Üner’le tartışan Ahmet Hakan’a yengesinden de tepki geldi

Ahmet Hakan'ın Ece Üner'i hedef alan yazılarına Kübra Par tepki göstererek Üner'e destek çıktı. Par, Ahmet Hakan'ın kardeşiyle evli.

Ece Üner’le tartışan Ahmet Hakan’a yengesinden de tepki geldi

Türkiye’de ilk koronavirüs vakasının tespit edilmesinin ardından hijyen ürünleri başta olmak üzere temel ihtiyaç ürünlerine fahiş zamlar yapıldı. Yapılan zamlar Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan ile Show TV Ana Haber sunucusu Ece Üner arasında 2 gündür bitmeyen bir kavgayı başlattı.

İlk olarak Ece Üner, ana haber bülteninde söz konusu zamları yapan fırsatçılara söylediği  “Namuslu esnafa hiçbir lafımız sözümüz yok. Ama Virüs mü, fırsatçılar mı daha hızlı yayılıyor? Bilemedik. Koronavirüs geliyor, maske fiyatı 5 katına çıkıyor. Dezenfektan fiyatları katlanıyor. Makarna, 3 katına çıkıyor. Deprem oluyor, ev sahipleri kirayı 3 kat artırıyor.Sorsan hepimiz Müslümanız. Ama gel gör ki, namaz 5 vakit, ahlak 24 saat farz. İhbar edin. Bu bizim vatandaşlık sorumluluğumuz” dedi.

Bu sözlere tepki gösteren Ahmet Hakan, Ece Üner’in sözlerini eleştirerek şunları yazdı:

“Bizdeki seküler kesimlerde… Öteden beri…
Ahlaksızlık yapanların, sahtekârlık yapanların, fırsatçılık yapanların alayının namazında niyazında insanlar olduğu yönünde…
İnsaftan, vicdandan, terbiyeden ve ahlaktan yoksun çok yerleşik bir önyargı vardır.”

Ahmet Hakan’ın, “Ece Üner meselesi” başlığıyla kaleme aldığı son yazıdan sonra, ünlü gazetecinin Habertürk spikeri yengesi Kübra Par’dan çok ilginç bir çıkış geldi.

Par kişisel twitter hesabından Ece Üner’e destek vererek, “Cübbeli dindar bir adam metroda marşlı tacize uğradığında en güzel cevabı Ece Üner’in verdiği ne çabuk unutuldu.Corona fırsatçılarıyla ilgili yorumunun dindarlıkla-sekülerlikle ilgisi yok, bir deyimden bahsediyor. Bağlamından koparıp, kötü niyet arayıp çarpıtmayın” ifadelerini kullandı.

Tam ismi Kübra Parmaksızoğlu Coşkun olan Kübra Par, Ahmet Hakan Coşkun’un sinemacı kardeşi Mahmut Fazıl Coşkun ile evli.