Edebiyat, CHP’li Belediye başkanlarını buluşturdu

29 Eylül'e kadar sürecek olan 8. Sarıyer Edebiyat Günleri yarın başlıyor. Edebiyat günlerinin onur konuğu Hıfzı Topuz olacak.

Edebiyat, CHP’li Belediye başkanlarını buluşturdu

Selda Bağcan’ın vereceği konser ile sona erecek olan festivalde Edebiyat Günleri kapsamında, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, bir panelde buluşacak.

Panelin konusu ise “Yerel Yönetimler ve Edebiyat” olacak.

25-29 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan festivalin onur konuğu Hıfzı Topuz olacak. 2019 Beyaz Martı Edebiyat Onur Ödülü ise Ahmet Ümit’e verilecek. Şiir Hatları ve Şiir Teknesi Boğaz’a en güzel dizeleri taşıyacak. Selda Bağcan ve Grup Gündoğarken de etkinlik kapsamında konser verecek.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, festivale ilgili yazdığı yazıda küçük İskender’i unutmadı: “Geride bıraktığımız yıllarda etkinliğimize katılarak birbirinden güzel dizelerini bizim için okuyan, kitaplarını imzalayan, temmuz ayında kaybettiğimiz küçük İskender’i rahmetle anıyorum.”

Sarıyer Edebiyat Günleri Kireçburnu Haydar Aliyev Parkı’nda gerçekleştirilecek.