Efsane pilotun oğlu Mick Schumacher, Ferrari ile piste çıktı

Formula 1’in en önemli efsanelerinden biri olan Alman pilot Michael Schumacher’in oğlu Mick Schumacher, babasının 2004 yılında kullandığı araçla Mugello pistinde Tuscan GP öncesi tur attı.

Efsane pilotun oğlu Mick Schumacher, Ferrari ile piste çıktı

1990’lar ve 2000’lerin başında Formula 1’de oldukça heyecanlı yarışlar görmek mümkün olabiliyordu. O yıllarda pistlerde fırtına gibi esen isimlerin içinde Ferrari’nin Alman pilotu Michael Schumacher başı çekiyordu.

Ferrari tulumuyla pek çok rekora imza atan ve toplamda da 7 defa şampiyonluk yaşayan Michael Schumacher, 2013 yılında kayak yaparken geçirdiği kazanın ardından felç geçirmişti. Yarış efsanesi 2014 yılından bu yana da komada. 

13 Eylül’de İtalya’da gerçekleştirilen Tuscan Grand Prix, Ferrari için oldukça önemliydi. Kendi ülkelerinde yapılan bu yarış, İtalyan ekibinin katıldığı 1000. grand prix olarak tarihe geçti. Ferrari de bu olayı ölümsüzleştirmek için çalışmalar yaptı.

Yarış öncesi İtalyan milli marşını Andrea Bocelli seslendirdi. Ayrıca Ferrari de yarışa özel olarak araçlarını ikonik kırmızısı yerine bordo renge boyadı. Yarış öncesi etkinliklerin en duygusal anları ise F2004 ve pilotu piste çıktığında yaşandı.

Michael Schumacher’in oğlu Mick Schumacher, babasının büyük başarılar kazandığı F2004 aracıyla Mugello pistinde bir tur attı. Tifosi adı verilen Ferrari taraftarları arasında özel bir yeri olan Schumacher’in otomobili İtalya’da yeniden asfaltla buluşmuş oldu.