Ekonomi kavgası derin! Gölge ekonomi yönetimi kurma çabaları

Ekonomi kurumlarının son dönemde birbirleri ile çelişen adımların arkasında Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Erişah Arıcan’ın olduğu iddiası konuşuluyor.

featured

VERYANSIN TV / KULİS HABER

Ankara kulislerinde son dönemde Merkez Bankası Başkanı’nın kararlarının arkasında Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Erişah Arıcan’ın olduğu iddia ediliyor.

Merkez Bankası Başkanı Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu’nun iş dünyasına yönelik ithamlarının iş çevrelerinde büyük rahatsızlık oluşturduğu da belirtiliyor.

Veryansın Tv’nin edindiği bilgilere göre, iş insanları yaşadıkları sıkıntıları ve kendilerine atılan suçlamalardan duydukları rahatsızlıkları her fırsatta Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a ve AKP kurmaylarına iletti.

‘ARICAN, YİĞİT BULUT VE CEMİL ERTEM’İ ÖRGÜTLÜYOR’

Erişah Arıcan’ın son dönemde Cumhurbaşkanı danışmanları arasında liderliğe soyunup, aralarında Cemil Ertem, Yiğit Bulut, Meltem Taylan ve Finans Ofisi Başkanı Göksel Aşan’ı örgütlediği ve piyasa beklentilerinin dışında kararlar alınması için gayret gösterdiği belirtiliyor. Kulislerde Erişah Arıcan’ın gölge bir ekonomi yönetimi kurup, kararlarda etkin olmaya çalıştığı ve Cumhurbaşkanını yönlendirmek için çaba sarf ettiği söyleniyor.

MB BAŞKANI BDDK’YI NEDEN HEDEFE KOYDU

Kulislerdeki diğer bir iddia ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Erişah Arıcan’a mesafeli olduğu ve Arıcan’ın Erdoğan ile görüşemediği. Külliyedeki ekonomi danışmanlarının gölge ekonomi yönetimi içinde olma hedefi çok uzun zamandır konuşulan bir konu. TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu’nun köşe yazarlığı yaptığı Yeni Şafak gazetesinin 15 Ağustos tarihli manşetinde BDDK’yı açıktan hedef alması ise danışman ekibinin ekonomi yönetiminde söz sahibi olma isteğini gösteriyor. İktidar yanlısı yayın politikası ile bilinen Yeni Şafak gazetesinin BDDK’yı açıktan hedef alması arka planda dönen kulislerin bir göstergesi olarak nitelendiriliyor.

Ekonomi kavgası derin! Gölge ekonomi yönetimi kurma çabaları

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 7 ay önce

    Güney Kore’de robotlar, garsonları işsiz bırakıyor
    Güney Kore’nin başkenti Seul’daki alışveriş merkezlerinde ve kafelerde müşterilerin hizmetine sunulan robot garsonlar, insanları işsiz bırakmaya başladı.

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!