Ekrem İmamoğlu, Akşener ve Pervin Buldan'ın kadınlar gününü kutladı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 8 Mart Kadınlar Günü mesajında sadece Meral Akşener ve Pervin Buldan'ın adını andı.

Ekrem İmamoğlu, Akşener ve Pervin Buldan'ın kadınlar gününü kutladı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda muhalefet partilerinin genel başkanları Meral Akşener ve Pervin Buldan'la birlikte tüm kadın siyasetçilerin ve kadın belediye başkanlarının kadınlar gününü kutladı. 

Ekrem İmamoğlu'nun tweet'i şöyle:

"İyi Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener ve HDP Eş Genel Başkanı Sayın Pervin Buldan'ın nezdinde tüm kadın siyasetçilerin ve Türkiye genelindeki kadın belediye başkanı mevkidaşlarımın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlarım." 

Yerel seçimleri kazanmasının ardından Diyarbakır'da HDP'li belediyeleri ziyarete gitmesi tartışma yaratan Ekrem İmamoğlu geçen aylarda HDP'li Hüda Kaya'yı ziyaret etmişti.
 

İmamoğlu, makyaj videolarıyla ünlü olan sosyal medya fenomeni Danla Biliç'le de "emekçi kadınlar günü" söyleşisi yaptı.

İYİP'Lİ AĞIRALİOĞLU'NDAN TEPKİ

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, İmamoğlu’nun paylaşımına “Anneleri yıllardır evlâtsız bırakan bir cinayet şebekesine mesafesizliğini milli hassasiyet ve haysiyet itirazımız olarak ifade ettiğimiz HDP ve siyasilerinin isimlerinin, şehit annelerine borcunu vatan borcu bilen Meral Akşener ismi ile birlikte zikredilmesini doğru bulmuyorum” sözleriyle tepki gösterdi.