Ekrem İmamoğlu bugün Diyarbakır'da... Sergi diye gitti miting yapacak

İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, sık sık farklı ülkelerde ve şehirlerde etkinliklere katılıyor. İmamoğlu'nun son günlerde mitinge dönen yurt gezilerinde adres Diyarbakır.

Ekrem İmamoğlu bugün Diyarbakır'da... Sergi diye gitti miting yapacak

Cumhur İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Erdoğan iken Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı belirsizliğini koruyor. Akşener adaylık mesajı verirken Kemal Kılıçdaroğlu ismi de CHP içinde hiç olmadığı kadar öne çıkarılıyor. 

Adı adaylık için geçen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, çeşitli etkinlikler adı altında yurt gezilerini sürdürüyor.

Dün Elazığ'a giden İmamoğlu, bugün "resim sergisi" için Diyarbakır'a gidecek.

İmamoğlu, ünlülerin ressamı Ahmet Güneştekin’in “Hafıza Odası” sergisine katılmak üzere Diyarbakır'a gidecek.

Serginin açılışına HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar ve AKP Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve eski Devlet Bakanı Mehdi Eker'in de katılması bekleniyor.

16 Ekim Cumartesi günü Keçi Burcu’nda açılacak olan sergiye katılacak olan İmamoğlu, sergi öncesinde Dağkapı Meydanı'nda Diyarbakırlılarla buluşacak. İmamoğlu, saat 18.30’daki sergi açılışından sonra, gece ressamın onuruna verilecek resepsiyona katılacak.

İmamoğlu'nun Diyarbakır programında 775 gündür HDP il binası önünde evlatılarını PKK terör örgütünden koparmak için bekleyen aileleri ziyaret yok.

İKİ YIL ÖNCE HDP'LİLERİ ZİYARETE GİTMİŞTİ

CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 2019 Ağustosunda terör örgütü PKK ile ilişkilerinden ötürü görevden alınan HDP’li Ahmet Türk ve Selçuk Mızraklı ile bir araya gelmişti. 

HDP’li Selçuk Mızraklı, Ekrem İmamoğlu’nun belediye başkanı seçilmesinden duydukları memnuniyeti “İstanbul’daki seçim sonucu bizde umudu büyüttü.” sözleriyle ifade ederken “Yarınlar için beraber yürüyeceğiz. Buraya gelmeniz bu anlamda bizim için bir ışıktır." demişti.