Erdoğan’ı kızdıracak buluşma… İmamoğlu MÜSİAD’ı ziyaret etti: ‘İş birliğinin temelini attık’

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, AKP'ye yakın iş insanlarından oluşan Müstakil Sanayici ve İş adamları Derneği'ni (MÜSİAD) ziyaret etti. Ziyaret sonrası konuşan İmamoğlu ve MÜSİAD Başkanı Mahmut Asmalı 'iş birliği' mesajı verdi.

featured

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Müstakil Sanayici ve İş adamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Mahmut Asmalı ve dernek üyelerini ziyaret etti. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na ziyaretinde CHP Bakırköy Belediye Başkan Adayı Ayşegül Ovalıoğlu eşlik etti. Yaklaşık yarım saat süren toplantıda geride kalan 5 yıllık süreçte yapılanlar ve seçimin kazanılması durumunda yapılması planlananlar hakkında konuşulduğu belirtildi. Toplantının ardından Ekrem İmamoğlu ve MÜSİAD Başkanı Mahmut Asmalı basın açıklaması yaptı.

‘UMARIM İŞ BİRLİĞİNİ DAHA YÜKSEK SEVİYEYE TAŞIRIZ’

Basın açıklamasında konuşan İBB Başkanı İmamoğlu, “Bugün MÜSİAD’ta bulunmaktan ötürü mutluyum. MÜSİAD, İstanbul’un ve Türkiye’nin önemli bir iş dünyası kuruluşu, yoğun çalışmalar olduğunu biliyorum. Tabii daha önce de gelme arzumuz olmuştu ama o zaman sağlıklı bir diyalog oluşturamamıştık. Sağ olsun Sayın Başkan hem sürece dönük nezaketiyle bizi de ziyaret etmesiyle beraber bu buluşmanın çok değerli olduğunu şu anda hissediyorum. Hem kendisine hem de yönetimine çok teşekkür ederim bugünkü karşılamalarından ötürü. Biz İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak iş dünyasıyla olabildiğince en yüksek seviyede iş birliğinin İstanbul için çok değerli olduğunu bilen bir yönetimiz, bilen bir heyetiz. Sayın başkan ve heyetinin hem bu dönem yaptıklarımızla ilgili kısmen bilgi sahibi yaptık hem de  kısmet olur ise önümüzdeki 5 yıl içinde nasıl iş birlikleri olabilir noktasında düşüncelerimizi karşılıklı paylaştık. Çok değerli oldu. Zira inanıyoruz ki İstanbul’umuz bütün düşüncelerle, bütün kurum kuruluşlarla, bütün sektörlerle ya da paydaşlarla iş birliğini en yüksek noktaya taşıdığı takdirde çok daha başarılı olacaktır. Yoksa tek başına hiçbir kurum, hiçbir kişi, hiçbir oluşum çok fazla bilgiye sahip olduğunu iddia edemez. Biliyoruz ki MÜSİAD’ın içerisinde de çok zengin bir bilgi kaynağı ve tespitler var. Bu yöndeki iş birliğini umuyorum önümüzdeki süreçte daha güçlü bir seviyeye taşırız. Tekrar Sayın Başkan’a ve heyetine teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

‘İŞ BİRLİĞİNİN TEMELİNİ ATTIK’

İmamoğlu’nun ziyaretinden memnun olduklarını belirten MÜSİAD Başkanı Mahmut Asyalı ise, şunları söyledi:

“Bugün, İBB Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu ve Bakırköy Belediye Başkan adayı Ayşegül Hanım kurumumuzu ziyaret ettiler. Bir nezaket ziyareti oldu. Sayın Başkanım daha önce hiç gelmemişti. Teşrifleriyle bize onur verdiler. Genelde İstanbul özelinde konuştuk. İstanbul’da, özellikle depreme hazırlık noktasında ve diğer konularda yapılacak çalışmaları istişare ettik. Biz de MÜSİAD olarak, kurum adına yaptığımız çalışmalarla ilgili bilgi verdik. Bundan sonra, inşallah umuyorum ki, ilerleyen zamanlarda da hem MÜSİAD hem İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı olarak, birçok alanda hep beraber iş birliği yapmanın temelini de atmış olduk. Ben tekrar sayın başkana ve bütün heyetine ziyaretleri için teşekkür ediyorum.”

Erdoğan’ı kızdıracak buluşma… İmamoğlu MÜSİAD’ı ziyaret etti: ‘İş birliğinin temelini attık’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!