Ekrem İmamoğlu'na suikast önlendi iddiası

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na suikast girişimi planlayan IŞİD'lilerin yakalandığı iddia edildi. Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada iddialar yalanlandı.

Ekrem İmamoğlu'na suikast önlendi iddiası

İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na suikast girişiminde bulunmak isteyen IŞİD militanlarının yakalandığı iddia edildi.

23 Kasım’da İmamoğlu'na suikast yapılacağı ihbarı gelmiş ve koruması artırılmıştı.

OdaTV, İmamoğlu'na suikast girişiminde bulunmak için görevlendirilen IŞİD militanlarının da 'son anda' yakalandığını öne sürdü.

İBB’DEN AÇIKLAMA GELDİ

T24’ün aktardığına göre Büyükşehir Belediyesi kaynakları, İmamoğlu’na suikast planlandığı ve koruma sayısının artırıldığı bilgisinin kendilerine aktarıldığını doğrularken, saldırı hazırlığındaki IŞİD militanlarının yakalandığına ilişkin ise kendilerine bilgi gelmediğini aktardı.

EGM'DEN YALANLAMA

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden İmamoğlu'na suikast iddialarına ilişkin açıklama yaptı.

Açıklamada şöyle denildi:

''Bazı basın yayın organlarında yer alan “İMAMOĞLU’NA yönelik suikast emri verilen DEAŞ Militanları yakalandı” haberi ile ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun bulunmuştur.

Dönem dönem kamu görevlilerine, devlet büyüklerine, korumaya tabi şahıslara, görevleri nedeniyle veya kamunun gündeminde olan sansasyon yaratabilecek kişi, kurum ve yerlere yönelik bu tür duyumlar ve ihbarlar gelmektedir.

Bu duyumlar veya ihbarlar ilgili kişiler ile paylaşılır ve bunların her biri bilgilendirilir. Bu konuda birimlerimiz tarafından gerekli tedbirler alınır.

Haberde yer aldığı şekilde bir suikast girişimi veya bir suikastçının yakalanması söz konusu değildir.

PKK/PYD, DEAŞ, FETÖ ve DHKP-C dahil olmak üzere tüm terör örgütlerine yönelik çalışmalarımız milletimizin huzuru ve ülkemizin güvenliği için kesintisiz bir şekilde ve kararlılıkla devam etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur''