Ekrem İmamoğlu’na Anıtkabir ziyaretinde ‘demeç’ uyarısı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 26 ilçe belediye başkanıyla birlikte Anıtkabir'i ziyaret etti. İmamoğlu, Aslanlı Yol'da yürürken konuşma yaptığı sırasında "Bunun için izin alınması gerekiyor" uyarısıyla karşılaştı. 

featured

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerini kazanarak yeniden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu’na Anıtkabir ziyaretinde eşi Dilek İmamoğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik ve 26 ilçe belediye başkanı eşlik etti.

Aslanlı Yol’da yürürken açıklamada bulunan İmamoğlu, “Gururla, onurla bugün aslında İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hem meclis grubumuz hem de bürokrasi temsilcilerimiz, tabii ki meclis grubu deyince içinde 26 belediye başkanımız var, eşleri var, birlikte Ata’mızın huzuruna yürüyoruz. Hem bürokrasimizi temsilen hem aynı zamanda grubumuzla beraber ziyaret ediyoruz. İnşallah layıkıyla görevimizi hep birlikte yapacağız. İstanbul’dan geldik ve grup başkanımız, il başkanımız, eşimle birlikte geleneksel ziyaretimizi yapıyoruz” dedi.

‘İZİN ALMANIZ GEREKİYOR’ UYARISI

İmamoğlu, eşi ve CHP’li başkanlarla Aslanlı Yol’dan Anıtkabir’e doğru yürüdüğü sırada, kendisini çeken kameraya açıklama yapmak istedi. Ata’nın huzuruna çıktıklarını ifade eden İmamoğlu’nu, görevliler “Bunun için izin alınması gerekiyor” diyerek uyardı. İmamoğlu, uyarıların ardından “Tamam peki, tamam” diyerek yürüyüşüne devam etti.

ANITKABİR ÖZEL DEFTERİNİ İMZALADI

İmamoğlu, Anıtkabir’de mozoleye çelenk bıraktıktan sonra beraberindeki heyetle birlikte saygı duruşunda bulundu. Anıtkabir Özel Defterini imzalayan İmamoğlu, şunları yazdı:

“Büyük Atatürk; Fatih Sultan Mehmet Han’ın milletimize kazandırdığı, yüksek şahsiyetiniz önderliğinde kahraman Türk ordusunun işgalden kurtardığı, en değerli mirasımız İstanbul’u yönetmek üzere İstanbullular tarafından yeniden görevlendirilmenin onuruyla manevi huzurunuzdayım. Yol arkadaşlarımız ve aziz milletimizle birlikte, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılında, kurucusu olduğunuz Cumhuriyet Halk Partisi’ni 47 yıl sonra Türkiye’nin birinci partisi konumuna taşımanın gururunu yaşıyoruz. Halkımızın bizlere verdiği görev ve sorumluluğun bilincindeyiz. Çağdaş, halkçı, kapsayıcı ve tüm demokratik süreçleri işleten 21’inci yüzyılın yerel yönetimler anlayışını başarıya ulaştırmak için durmaksızın çalışacağız. Yolumuzu aydınlatmaya devam eden ilkelerinizin, aklın ve bilimin ışığında ilerleyerek kentlerimizi daha güzel yarınlara halkımızla birlikte ulaştıracağız. Halkçı ve sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini sunarak, yerelden başlayarak, Türkiye’yi dünyanın örnek demokrasileri arasına taşıyacağız. Emanetiniz emin ellerdedir. Ruhunuz şad olsun.”

İmamoğlu ve beraberindeki heyet, Anıtkabir avlusunda bulunan 2’nci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün kabrini de ziyaret etti. Anıtkabir’in iki farklı kapısında kendisini bekleyen vatandaşlarla da buluşan İmamoğlu, fotoğraf çektirip bir süre sohbet etti.

 

MANSUR YAVAŞ İLE BİR ARAYA GELDİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı ziyaret etti. İmamoğlu’na eşi Dilek İmamoğlu’nun eşlik ettiği ziyarette, Mansur Yavaş’ın eşi Nursen Yavaş da yer aldı.

Mansur Yavaş, İmamoğlu ile görüşmelerinden çekilen fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaşarak, “Bugün Ekrem İmamoğlu Başkanımız ve kıymetli eşi Dilek İmamoğlu’nu ağırladık. Yeni dönemde de başarılı olacağına ve ülkemiz için birlikte güzel işlere imza atacağımıza yürekten inanıyorum” ifadelerini kullandı.

İmamoğlu ise paylaşımında, “Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’ı ziyaret ettik, başkentimizdeki başarısı için tebrik ettik. Geçen dönem olduğu gibi bu dönem de birlikte ülkemiz için güzel işlere imza atacağız” dedi.

Ekrem İmamoğlu’na Anıtkabir ziyaretinde ‘demeç’ uyarısı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 Yorum

  1. Ne İmamoğlu’ ha ne de Erdoğan’a güveniyorum.
    Aynı oyunun değişik taşları.

    Bu kez yenilmek istemiyorum ve salt kendi aklıma ve bileğimin gücüne güveniyorum.

  2. Teyze, nasılsın? sorusuna; “İyiyim evladım” diyemeyecek kadar Türkçe bilmeyen yaşlı teyze ve tercüman eksik olmuş! Belki de çıkış kapısında denk gelecekti…
    Bu prodüksiyon artarak sürecek bizi izlemeyi unutmayın sayın seyirciler.

  3. bravo olgun davrandı şov yapmaya yeltenmedi.

  4. her yer tayyip, her yer erdogan. reecep tayyiiip erdogan, recep tayyip erdogan diye slogan atsalardi sorun olmaz, kimse mudahele etmezdi, gecen yillarda oldugu gibi…

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!