Ekrem İmamoğlu’ndan Muharrem İnce açıklaması

CHP'li Muharrem İnce'nin Saray'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüştüğü iddiası gündemdeki yerini korurken, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu konuyla ilgili ilk kez açıklama yaptı.

Ekrem İmamoğlu’ndan Muharrem İnce açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Muharrem İnce’ye yönelik “Saray’a giden CHP’li” iddiası sonrası yaşanan tartışmalarla ilgili ilk kez konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde basın mensuplarıyla bir araya gelen İmamoğlu, “CHP ile ilgili hiçbir sorun yoktur” dedi.

Konunun ilgisi dışında olduğunu belirten İmamoğlu, şu ifadeleri kullandı:
“CHP şu anda yerel anlamda mahalle seçimlerini yapıyor, ilçe seçimlerini yapacak. Kurultaya gidecek. Partimiz en düzgün, en başarılı dönemlerinden birini yaşamaktadır. Halkına hizmet etmek zorundadır, Türkiye’nin birleştirici gücü olmak zorundadır. Bu konuda da yol almaktadır. Diğer konular da benim ilgimin dışındadır.”

ALMAN BANKASINDAN ALDIĞI KREDİ

Deutsche Bank’la yapılan kredi antlaşmasının miktarı, faiz oranı ve şartlarıyla ilgili sorulara İmamoğlu, “Kredilerle ilgili detay vermek her iki kurum açısından da çok doğru değil. Bunlar gizli değil. Eksik bir envanterle burada hareket etmek istemiyorum. Deutsche Bank’ın 110 milyon avro olduğunu biliyorum. Avro bazlı olduğunu da biliyorum.” karşılığını verdi.

YİNE KAYYUM ATAMALARINI ELEŞTİRDİ

İmamoğlu, “Kayyum atamalarına karşı çıkmıştınız. Karşı çıkmaya devam ediyor musunuz? CHP’ye oy veren Kürt seçmenler hayal kırıklığından bahsediyorlar. Bunun için bir mesajınız var mı?” sorusunu ise şöyle yanıtladı:

“Kayyum konusundaki fikrimiz net, kayyuma karşıyım. Bunu her yerde söylemeye devam ediyorum. Hukuk sistemi içerisinde ve İBB Başkanı olarak bunu her gün dile getirebilecek birisi değilim. Bu siyasi bir mesele ve bunu Ankara’da dile getirmesi gereken insanlar var. Getiriyorlardır, getireceklerdir. Bu şekilde kayyum Türkiye’nin demokrasisine zarar verir. Beni takip eden hiçbir Kürt vatandaşımla hiçbir sorunum yoktur. Ben onların meseleleriyle ilgilenmeye devam ediyorum.”