Ekrem İmamoğlu’ndan Murat Kurum’a belgeli ‘davet’ yanıtı: Kıvırmaya başlayacak

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ulaştırma Bakanlığı tarafından ilk kez bir açılışa davet edildiğini açıklamış, bunun üzerine Bakan Uraloğlu ve AKP'nin İBB adayı Murat Kurum'dan açıklamalar gelmişti. Uraloğlu, "Kim hangi törene nasıl katılacak, kim hangi sırada oturacak, hangi sırada konuşacak derdimiz o değil" derken, Kurum ise "davet yapılmadığını" öne sürmüştü. İmamoğlu yeni bir açıklama yaparak davetin belgesi olduğunu ileri sürdüğü bir doküman yayımladı.

featured

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, geçtiğimiz cuma günü Sancaktepe’de düzenlenen halk buluşmasında “İlk kez, Sirkeci-Kazlıçeşme raylı sistemler açılışına Ulaştırma Bakanı tarafından davet edildim. Teşekkür ediyorum kendisine. Pazartesi oraya gideceğim.” sözleriyle Ulaştırma Bakanlığı’nın kendisini açılışa davet ettiğini duyurmuştu.

KURUM’DAN YANIT: DAVET UYDURUYOR

AKP’nin İBB Başkan adayı Murat Kurum, dün yine Sancaktepe’de yaptığı açıklamayla bir gazetecinin sorusu üzerine İmamoğlu’na “Başkan İstanbul’da yaşamadığı için kendi kendine hayali davetler yapıyor” yanıtını vermişti.

Kurum, “Ben dün Altyapı ve Ulaştırma Bakanımızla beraberdim. Kendisine herhangi bir davet yapılmamış.” iddiasında bulunmuştu.

İMAMOĞLU’NDAN YENİ AÇIKLAMA

İmamoğlu, Murat Kurum’un bu açıklamasına yanıt vermişti. Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan’ın davet e-postasını paylaşan İmamoğlu, şu ifadeleri kullanmıştı:

“Cuma günü Sancaktepe’de ‘Bu zamana kadar hiç davet edilmemiştim. İlk kez Sirkeci-Kazlıçeşme Tren Hattı için davet geldi, çok teşekkür ederim. Bu davete katılacağım’ dedim. Ertesi gün ses acemi adaydan çıktı. Acemi aday dedi ki, büyük bir şey yakalamış gibi ‘Hayır, Ulaştırma Bakanı’na sordum İmamoğlu davet edilmedi’ dedi. Sevindi ya! İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’nın İstanbul’da bir açılışa davet edilmemesine sevinen biri olur mu ya!

‘KIVIRMAYA BAŞLAYACAK’

İş burada bitmedi. Ekranlara bir görüntü gelecek, bu bana gelen davet maili… Kimden geliyor davet? Açılışın olduğu yerin ilçe Belediye Başkanı sayın Ergün Turan’dan. Nereye geliyor? İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı protokolüne geliyor. Yani benim protokolüme 27 Şubat’ta gelmiş. Şimdi benim için kendi kendine davet uyduruyor diyen bu acemi adaya bunu postayla yollayacağım. Utanır mı bilmem! Bu maili gördü ya nasıl kıvırmaya başlayacak.”

BAKAN URALOĞLU’NDAN AÇIKLAMA

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, yarın açılacak ’Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem ve Yaya Odaklı Yeni Nesil Ulaşım Projesi’nde incelemelerde bulundu.

Uraloğlu, gazetecilerin sorusu üzerine Ekrem İmamoğlu’nun ‘davet’ çıkışına da yanıt verdi.

İHA’nın aktardığına göre İmamoğlu’nun açıklamalarına değinen Bakan Uraloğlu, şunları söyledi:

“Bu dün ve bugün İstanbul’un ve Türkiye’nin gündemine oturdu. Bizim gündemimize oturacak bir konu değil. Biz İstanbul’a nasıl hizmet ederiz onun derdindeyiz. Kim hangi törene nasıl katılacak, kim hangi sırada oturacak, hangi sırada konuşacak derdimiz o değil. Burada güzel bir hizmeti yarın açacağız. Derdimiz İstanbul’a hizmet olmalı.”

Ekrem İmamoğlu’ndan Murat Kurum’a belgeli ‘davet’ yanıtı: Kıvırmaya başlayacak

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!