Ekrem İmamoğlu'ndan suikast iddialarına açıklama!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, kendisine yönelik suikast hazırlığı iddialarına ilişkin ilk kez konuştu. Bazı internet sitelerinde yer alan iddiaların aksine İmamoğlu kendisine yönelik suikast timinin engellendiği konusunda bir şeyler söylemedi.

Ekrem İmamoğlu'ndan suikast iddialarına açıklama!

Halk TV'de Şirin Payzın'ın programına konuk olan Ekrem İmamoğlu, "Normal yaşamımda benim bundan haberim yok, zaten bu tür olayları çok da gerekmedikçe benimle paylaşmıyor yönetici arkadaşlarım" ifadelerini kullandı. 

İmamoğlu şunları söyledi:

"Bir istihbarat notu var, deniliyor ki, 'Evet böyle bir tehdit istihbaratı var, bununla ilgili gerekli tedbirleri alın'. Adı geçen terör örgütlerinin ismi veriliyor. Normal yaşamımda benim bundan haberim yok, zaten bu tür olayları çok da gerekçedikme benimle paylaşmıyor yönetici arkadaşlarım.

Baktım ki benim hareket alanımla ilgili tedbir alıyorlar. Bu konuda uyarılar sıklaşınca 'Ne oluyor arkadaşlar' dedim, böyle bir notun geldiğini emniyet tarafından, kendilerinin de bunu ekine koyarak valiliği bilgilendirme ve tedbir almak gerekiyorsa tedbir alma noktasında valiliğe bir yazı yazdıklarını bana anlattılar. Konu bizde bu kadar, konuyla ilgili başka hiçbir detay yok.

Çıkan haberlerde başka detaylar da var, bu bilgilerin muhatabı İçişleri Bakanlığı, emniyet güçlerimiz. Benim şu an aktarabileceğim şeyler bunlar"

FUAT UĞUR HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK

Gündem değiştirme iddialarına tepki gösteren İmamoğlu, Türkiye Gazetesi'nde Fuat Uğur'un yazdığı köşe yazısını canlı yayında okuyarak suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı. İmamoğlu, "Gündem değiştirme iddialarını ayıp buluyorum. Türkiye Gazetesi’nde bir yazar yazı yazıpı Kılıçdaroğlu’na suikast yapılacağını benim de o koltuğa oturacağımı yazıyor. 4 gündür bu yazı yazıldı. Aşağılık bir iddiayı yazıyor birisi ve bakalım soruşturma açılacak mı?" dedi.

OTOBÜS TARTIŞMASI

Otobüs sayılarıyla ilgili tartışmaya değinen İmamoğlu, "2019’un kasım ayında 5 bin 250 otobüs sahada yolcu taşıdı. Yolcu sayısı 3 milyon 780 bin. Şu an 5 bin 245 otobüs sahada. 1 milyon yolcuya hizmet ediyor. Geçen yıldan daha az olmasına rağmen biz sahadayız. Sefer başı yolculuk 81 iken bu sene 36. Ekrem İmamoğlu sayı açıklıyor ya biz de buradan tokat atalım diyorlar." diye konuştu.