Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul’daki salgın toplantısına çağrılmamasına CHP’den tepki

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul’da düzenlenen salgın toplantısına çağırılmamasına CHP’den tepki geldi.

Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul’daki salgın toplantısına çağrılmamasına CHP’den tepki

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul'da koronavirüs salgınının seyrine ilişkin değerlendirme toplantısı gerçekleştirdiklerini açıkladı. Toplantıya İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, bakan yardımcıları, İl Sağlık Müdürü, saha koordinatörler ve başhekimler katıldı.

CHP: İMAMOĞLU'NUN ÇAĞIRILMAMASI SKANDALDIR

Toplantıya İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun davet edilmemesine CHP’den tepki geldi. CHP’nin resmi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, şunlar ifade edildi:

"İstanbul’da vaka sayısının Türkiye genelinin %40’ına ulaştığı resmen açıklanırken, alınacak tedbirle ilgili yapılan toplantıya İBB Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun çağırılmaması skandaldır. Ülkeyi yönetemedikleri gibi herhangi bir krizi de yönetemediklerinin ispatıdır. Saray iktidarı, İstanbul'da yaşadığı seçim hezimetinin intikamını İstanbullular'dan alamaz. Halkımızın sağlığından daha önemli bir şey yoktur... Kibirli saray yöneticileri ve bu yanlışla adını kirleten @drfahrettinkoca sağlığı siyasallaştırma yanlışından derhal dönmelidir."