Ekşi Sözlük’te ‘intihar edeceğim’ başlığı

Bir kullanıcının '14 eylül 2019 yaşamıma son verecek olmam' diye açtığı başlık saatlerce siteden kaldırılmadı.

Ekşi Sözlük’te ‘intihar edeceğim’ başlığı

Sosyal medya sözlüğü olarak bilinen Ekşi Sözlük‘te açılan tehlikeli bir başlık saatlerce kaldırılmadı.

Bir kullanıcı ’14 Eylül 2019 yaşamıma son verecek olmam’ başlığıyla yayınladığı notta şu ifadelere yer verdi:

“Yaşamaya ve mücadele etmeye gücüm kalmadı. Huzurlu ve mutlu bir yaşantım olsun isterdim, başaramadım. Başarısız giden bir eğitim ve dışlanmış olduğum aile hayatım yaşantımı devam ettirecek bir heyecan bırakmadı bende.

Şimdi bir bankta oturup bütün yaşadıklarımı aklımdan geçiriyorum, bunun için sabaha kadar bolca vaktim var. Sabah evimin bulunduğu şehre gidip sonsuz uykuya dalacağım.”

Ekşi Sözlük’ün altına çok sayıda yorum gelen başlığı saatlerce kaldırmaması dikkat çekti.

BAŞLIĞIN ALTINA GELEN YORUMLAR İSE ŞU ŞEKİLDE:

-Sanki herkes çok mu mutlu? Devam ediyorsak bizi seven insanlar için. Geçmiş geçmişte kaldı bırak artık her şeyi yeniden başlarsın.

-Yapma, değmez.

-Yapmaman gereken şey dediğim olay. Her şey çok kötü diyelim, peki düşüncelerin? Bu hayattaki düşündüğün güzel şeyler toprak olacak, değer mi hiç? Hayal kurmalısın dostum.

-Evet garip değil mi? Gerçekleşmeyecek hayalleri neden kurarız ki? Ama emin ol güzel oluyor. ben hayattan cok bezince, uçan bir süpürgede hayal ediyorum kendimi. Bazen sihirli bir değneğim olduğunu hayal ederim. Kimi zaman ise orta cağda bir savaşçı olduğumu ve maceradan maceraya koştuğumu hayal ederim. Hayatta her sey paralı olabilir ama hayal etmek değil. Hayal edin!

-Şu an ıssız bir yerdesin. Çadırını ve eşyalarını alıp kamp yaptığını düşün. Ateşini yakıp cay demliyorsun kendine ve kitabını alıp titrek el feneri ışığıyla okuyorsun çatırdayan ateşin eşliğinde.

.