Emir subayının imamı bakın nereden çıktı

Ege Ordu Komutanı Orgeneral Ali Sivri’nin FETÖ’den yakalanan emir subayı binbaşı Fevzi Öztürk’ün talimat aldığı mahrem imamının Havelsan’da görevli Lütfi Çıldır olduğu ortaya çıktı.

Emir subayının imamı bakın nereden çıktı

İzmir Cumhuriyet Savcısı Can Tuncay düzenlediği iddianamede, Fevzi Öztürk’ün FETÖ silahlı terör örgütüne üye olduğu gerekçesiyle 15 yıla kadar hapsini istedi. İddianamede, Öztürk’ün örgüt içindeki emir, direktif ve talimat aldığı mahrem imamının Lütfi Çıldır olduğu ortaya konuldu. Fevzi Öztürk sorgusunda tüm iddiaları reddetse de, iddianamede mahrem imamıyla yaptığı tüm görüşmeler gün gün, saat saat delillendirildi.

Hürriyet’ten Toygun Atilla’nın haberine göre, mahrem imam Lütfi Çıldır TSK içindeki en kritik görevlerde bulunan subayların örgüt imamlığını yapan isimdi. Hacettepe Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği mezunuydu. Bir süre ABD’de eğitim görmüştü. 2004’te askeri yazılım ve siber güvenlik politikaları üreten çok önemli bir kurum olan Havelsan’da çalışmaya başlamıştı. 2014 yılına kadar kurumda görev yapmıştı. 15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminden sonra ise kayıplara karışmıştı.