Emniyet’in ‘bulamadığı’ Fettah Tamince canlı yayına katıldı

Hakkında çıkarılan zorla getirme kararına Emniyet'in 'sanığa ulaşamadık' yanıtını verdiği Fettah Tamince, Acun Ilıcalı’nın kanalı TV8’de ortaya çıktı. Canlı yayına telefonla bağlanan Tamince, Elazığ depremzedeleri için başlatılan yardım kampanyasına 250 bin lira bağışladı. Tamince ayrıca 50 depremzede aileyi de tesislerinde, ağırlamak istediğini belirtti.

Emniyet’in ‘bulamadığı’ Fettah Tamince canlı yayına katıldı

FETÖ’den açılan iki soruşturmada takipsizlik verilen, bir davada ise beraat ettirilen, Rixos otellerinin sahibi ve bir dönem Fethullahçılar içerisinde yer aldığını itiraf eden iş insanı Fettah Tamince; hakkında çıkarılan zorla getirme kararına karşın duruşmaya gelmemişti. Zorla getirme kararını uygulamayan Emniyet, mahkemeye “sanığa ulaşılamadığını” açıklamıştı.

Emniyet’in ‘bulamadığı’ Fettah Tamince, TV8’de Acun Ilıcalı’nın Elazığ depremzedeleri için başlatılan yardım kampanyasına katılarak 250 bin lira bağışladı. Tamince ayrıca 50 depremzede aileyi de tesislerinde, diledikleri zaman ağırlamak istediğini belirtti.

Fettah Tamince’nin bağış yapmasından sonra ise Emekli Sincan Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Osman Kaçmaz’dan dikkat çeken açıklama geldi.

‘ZİMMETİNE GEÇİRDİĞİ 400 MİLYONU BAĞIŞLASAYDI’

Emekli Hâkim Osman Kaçmaz, sosyal medyada “Acun’u tebrik ediyorum. Emniyet Güçlerinin ulaşamadığı Fettah Tamince’ye bir telefonla ulaştı. Keşke 400 milyon zimmetine geçirdiği paradan fazla Elazığ depremine bağışlasaydı inanın şikâyetimden vazgeçerdim.. Ama bekliyorum eğer bu parayı yatırdığı an şikâyetimi geri alacağım” mesajını yayımladı.

Kaçmaz, Fettah Tamince’ye ilişkin “FETÖ hakkında kitap yazmak için araştırma yaparken, Antalya’daki üniversite kuruluşunda toplanan 400 milyon liranın kayıp olduğunu gördüm. Bunu şikayet ettim, işte Yargıtay’daki dosya bu dosya” ifadelerini kullanmıştı.

Mahkeme Fettah Tamince’yi ‘zorla’ getiremedi! Herkesin gözü önünde ama emniyet bulamamış