Enes Batur'un 'her 100 beğeniye 2 fidan' kampanyası tepki topladı

Ünlü YouTuber Enes Batur, Türkiye'nin birçok şehrinde devam eden yangınlarda kül olan ormanların yeniden yeşillendirilmesine destek olmak için bir çalışma başlattı. Batur, çalışmasını duyurduğu tweet'ine gelen her 100 beğeniye 2 fidan dikileceğini açıkladı. Fakat kendisinin başlattığı bu çalışma sosyal medyada fazlasıyla tepki topladı.

Enes Batur'un 'her 100 beğeniye 2 fidan' kampanyası tepki topladı

Türkiye, son birkaç gündür dört bir yanından gelen yangın haberleriyle sarsılıyor. Manavgat, Muğla, İzmir, Adana ve Mersin başta olmak üzere Türkiye'nin birçok ilinde ciddi yangınlar devam etmekte. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın son açıklamalarına göre toplam 85 adet orman yangınından 74 tanesi kontrol altına alınırken, 11 yangın halen aktif durumda.

Yaşanan orman yangınları sebebiyle on binlerce hektar alan küle dönmüş durumdayken, bir taraftan da yeşillendirme çalışmaları başlatılıyor. Bu çalışmalardan biri de TEMA Vakfı’nın imza attığı her 10 TL’ye 1 fidan dikilmesi planlanan "Hep Birlikte Yaşamı da Umudu da Yeniden Yeşerteceğiz!” kampanyası. Hâlihazırda birçok vatandaş fidan bağışında bulunarak yanan ormanların yeniden yeşermesine yardımcı olmaya çalışıyor.

Ünlü YouTuber Enes Batur da yaşanan yangınların telafisi için bir yeşillendirme kampanyası başlattığını açıkladı. Webtekno'nun aktardığına göre Batur, Twitter hesabında yaptığı paylaşımda, paylaşıma gelen her 100 ‘fav’ (beğeni) için 2 fidan dikeceğini belirtti. YouTuber’ın kampanya için paylaşımın beğenilmesi şartını koyması birçok Twitter kullanıcısı tarafından tepkiyle karşılandı.