Engin Yıldırım'ın kardeşi hakkında FETÖ soruşturması varmış

Nedim Şener, "Işıklar yanıyor" mesajıyla gündemi değiştiren Anayasa Mahkemesi üyesi Engin Yıldırım'ın kardeşi D. Yıldırım hakkında FETÖ soruşturması yürütüldüğünü duyurdu.

Engin Yıldırım'ın kardeşi hakkında FETÖ soruşturması varmış

Anayasa Mahkemesi üyesi Engin Yıldırım’ın “Işıklar yanıyor” diyerek Anayasa Mahkemesi’nin fotoğrafını şahsi Twitter hesabından paylaşmakla neyi amaçladığı yoğun biçimde tartışılıyor, belli ki daha çok tartışılacak.

Veryansın Tv, Yıldırım'ın arşivini açıp incelemişti. Erdem Atay'ın yazısı çok konuşuldu.

Bugün Hürriyet yazarı Nedim Şener, Yıldırım'la ilgili bir ayrıntı daha paylaştı.

Engin Yıldırım’ın kardeşi D. Yıldırım hakkında FETÖ soruşturması yürütüldüğü öğrenildi.

Şener'in yazısının satır başları şöyle:

"Engin Yıldırım’ın mesajında “Yüce Divan” kastı olup olmadığı, bugünlerde gündeme giren bazı konular ve bunun ileride alacağı boyut önemli. Mesela Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun şubat ayında, “17 Aralık’ta Yüce Divan olmalıydı” açıklaması yanında, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın, FETÖ’nün Amerika’ya taşıdığı ve bir yönüyle orada halen açık olan 17-25 Aralık operasyonlarıyla ilgili temmuzda söylediği “Minik bir darbe teşebbüsüydü. Ancak o dosyaların bir noktada tekrar incelenmesinde de bir fayda görürüm doğrusu” sözlerini not edin...

Elbette kimse kardeşinin fiili ile sorumlu tutulamaz ama o malum tweet’i atan Anayasa Mahkemesi üyesi Engin Yıldırım’ın kardeşi D. Yıldırım hakkında İstanbul Cumhuriyet Savcılığı tarafından 2020/60525 numaralı dosya kapsamında FETÖ soruşturması da dikkat çeken başka bir ayrıntı. İstanbul Teknik Üniversitesi’nin kendi yaptığı bildirimleri, gelen ihbarlar ve FETÖ’nün Bank Asya’sında 41 bin 917 liralık hesabı bulunan D. Yıldırım, hesabı M.A. isimli kişinin kullandığını söylese de hakkında soruşturma devam ediyor. Soruşturma devam ettiği için daha fazla ayrıntıya gerek yok. Ama Engin Yıldırım’ın kardeşi D. Yıldırım hakkında böyle bir soruşturma bulunduğunu da aklınızın bir kenarında tutun."