Enkazdan kurtarılan İnci Okan'dan mesaj var

İzmir'de 16 yaşındaki İnci Okan, depremin 17. saatinde enkazdan kurtarılmıştı. Okan, tedavi gördüğü hastaneden bir video paylaşarak, durumu hakkında bilgi verdi.

Enkazdan kurtarılan İnci Okan'dan mesaj var

16 yaşındaki İnci Okan, depremin 17. saatinde enkazdan kurtarılmıştı. Ona ilk yardım elini uzatan Sağlık Bakanlığı Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) Personeli Edanur Doğan olmuştu.

İlk olarak damar yolu açmış, ardından onu sakinleştirmek için elini tutmuştu. İnci Okan, yapılan müdahalenin ardından sağ olarak kurtarılmıştı.

Ege Üniversitesi Hastanesi'nde tedavisi devam eden Okan, sosyal medyadan bir video paylaşarak durumunun iyiye gittiğini söyledi.

'EN KISA ZAMANDA ARANIZA DÖNMEYE NİYETLİYİM'

Tedavi gördüğü hastaneden bir video çeken Okan, “Şimdi hastanedeyim, durumum iyiye gidiyor. Bacaklarımı yavaş yavaş hissetmeye başladım. Yardımı dokunan herkese çok teşekkür ederim. Destek olduğunuz için de teşekkür ederim. En kısa zamanda aranıza dönme niyetiyle buradayım. Hoşça kalın” ifadelerini kullandı.

İLK KEMANINI SORMUŞ

Deprem anında kardeşine telefonla ulaşan İdil Okan, konservatuar öğrencisi İnci’nin ilk olarak kemanının kırıldığını söylediğini, enkazdan kurtulduktan sonra da yine ilk olarak kemanını sorduğunu anlattı.

‘KÖPEĞİMİZ FISTIK’TAN GÜÇ ALDI’

İnci Okan'ın deprem anında evde yalnız olduğunu aktaran İdil Okan, şöyle devam etti:

"Babam da 15 dakikalığına bir yere çıkmış. Ben de Çiçekliköy'de öğretmenlik yaptığım okuldaydım. Bulunduğum konumda ben hiç hissetmedim. Zemin sağlamdı. Biz de 10 saniye sürdü. Ben deprem esnasında İnci'yi aradım. Neredesin dedim, 'Abla ev yıkılıyor ben giriş kapısındayım' dedi. Giriş kapısı yere düşmüş İnci onun üstüne çıkmış. Ayaklarının da sanırım üstüne portmanto düşmüş. Su bastığını söylemişti onu bildirdik AFAD'a, hemen sular kesildi. Doğalgaz kesildi. Benim telefonum çekiyordu. Saat 17.00'ye kadar mesajlaştık sonra iletişim kesildi. 22.00 gibi tekrar yazdı ben iyiyim abla sesleniyorum, kimse duymuyor' dedi. O sırada arama kurtarma çalışması devam ediyordu. Rıza Bey Apartmanında 17 saat içerdeydi. Bir mucize yaşadık, çok zor bir geceydi. İnci’den ses aldığım için umutsuz olmadım. Yanında köpeğimiz Fıstık vardı. Onun da yanında olduğunu bildiğimiz için güç aldık. Şu an Fıstık da veteriner de yoğun bakımda. İyi olacağız inşallah."

İNCİ OKAN'IN ENKAZDAKİ ANLARI