Ensar Vakfı MEB’i sardı… Tanıtımı Bilal Erdoğan yaptı

Milli Eğitim Bakanlığı ve Din Öğretimi Genel Müdürlüğü iş birliğiyle 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı içinde İstanbul'daki tüm resmi ortaokullarda, taciz olaylarıyla gündeme gelen Ensaf Vakfı tarafından yarışma düzenlenecek.

Ensar Vakfı MEB’i sardı… Tanıtımı Bilal Erdoğan yaptı

Ensar Vakfı, ortaokul öğrencilerinin Hz. Muhammed’in hayatını öğrenmesi amacıyla organize ettiği “Sana Emanet Bilgi Yarışması”nın tanıtımı yaptı. Ensar Vakfı Genel Kurul Üyesi Bilal Erdoğan, toplantıda yaptığı konuşmada, vakfın 1979’dan beri çeşitli hedeflere yönelik çalıştığını ve İstanbul’daki 25 bin öğrenciye yemek çıkardığı anlattı.

TÜM OKULLARDA GENİŞ PROJELER VAR

İmam hatiplilerin kurduğu ve özelde onlara hizmet etmeye, milli ve manevi değerleri güçlendirmeye çalışan bir vakfın imam hatiplilere sahip çıktığını dile getiren Erdoğan, “İmam hatipler Türkiye’deki okul türleri arasında bu kadar güçlü sahip çıkılan bir sivil toplum alt yapısı olan tek okul türü. İmam hatiplerle ilgili bu kadar tartışma yapılırken aslında bu yönüyle de ne kadar takdire şayan olduğunu da görmek lazım” diye konuştu.

Erdoğan, Ensar Vakfı ile İlim Yayma Vakfı’nın sadece imam hatiplerle ilgili değil tüm okullara yönelik geniş kapsamlı projeler yapmaya başladığını, dördüncüsü düzenlenen Sana Emanet Bilgi Yarışması’nın da İstanbul’daki bütün ortaokullara hitap eden bir proje olduğunu aktardı.

BİLAL ERDOĞAN: BİZİ YIPRATMAK İSTİYORLAR

Vakıf çalışmalarında yapılan yıpratma faaliyetlerinden muzdarip olduklarını ifade eden Erdoğan, “Darülaceze İdare Meclisi’nde görev yapıyorum. 125 yıllık Abdülhamid ecdadının yadigarı olan çok kıymetli, dünya çapında zamanınında ötesinde bir eser. Orada sırf bizim adımız geçiyor diye yapılan işlere bakılmaksızın karalama kampanyaları yürütülüyor. Bunları Ensar Vakfı da yaşadı. Deniz Feneri hadisesinde yaşadık. TÜRGEV’le ilgili böyle şeyleri yaşadık. Bunlar devamlı kaynatılıp kaynatılıp bizim bu ülkede inançlı insan yetişsin diye mücadele eden kurumlar yıpratılmaya çalışılıyor” değerlendirmesini yaptı.

‘100 BİN ÖĞRENCİYE ULAŞMAYI HEDEFLİYORUZ’

Ensar Vakfı Başkanı İsmail Cenk Dilberoğlu da 1979 yılında kurulan vakfın Türkiye’nin dini ve içtimai gelişmesine katkı sağlamak adına, milli ve manevi değerlerine bağlı nesiller yetiştirmek için pek çok alanda çalıştığını anlattı.

Bu hedeflerle 4 yıl önce başlattıkları “Sana Emanet” projesinin İstanbul ölçeğinde düzenlendiğini aktaran Dilberoğlu, 2017’de 7 bin, 2018’de 21 bin, 2019’da 65 bin ortaokul öğrencisine ulaştıklarını, bu yıl ise İstanbul ölçeğinde ortaokullar bazında yüz bin öğrenciye ulaşmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Yarışma kapsamında 100 bin öğrenciye “Sorularla 40 Derste Ahlak” kitabını ücretsiz dağıtacaklarını kaydeden Dilberoğlu, yarışmada sınava giren öğrencilerden başarılı olanları çeşitli ödüllerle mükafatlandıracaklarını sözlerine ekledi.

MEB CAMİASI TAM KADRO

Programa, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, il milli eğitim şube müdürleri ve ilçe milli eğitim müdürleri ile davetliler katıldı.

Fotoğraflar gelecek…