Enver Altaylı’nın FETÖ’cü Bayındır’la dikkat çeken telefon trafiği

Gazeteci Haydar Meriç'in öldürülmesi ve MHP'ye kaset komplosunun baş sorumlusu olan FETÖ'cü İbrahim Faruk Bayındır'ın Enver Altaylı ile 43 defa telefon görüşmesi yaptığı tespit edildi.

featured

Fetullahçı Terör Örgütü elebaşı Fetullah Gülen hakkında kitap hazırlığı yaptığı dönemde örgüt mensubu polislerce katledildiği iddia edilen gazeteci Haydar Meriç cinayetinin ve MHP’ye kaset kumpasının baş sorumlusu olan FETÖ’cü İbrahim Faruk Bayındır’ın Enver Altaylı ile 43 defa telefon görüşmesi yaptığı tespit edildi.

FETÖ’nün havacılık şirketi Tarkim’in sahibi olan İbrahim Faruk Bayındır’ın, 15 Temmuz sonrasında Tarkim’in uçağıyla ABD’ye kaçmıştı.

Bayındır’ın adı ‘FETÖ üyeliği’ ile ‘siyasi ve askeri casusluk’ suçlarından cezaevinde bulunan eski MİT’çi Enver Altaylı ile aynı davada da yer aldı.

Odatv’den Masum Gök’ün haberine göre HST kayıtlarında Faruk Bayındır ve Enver Altaylı arasında telefon trafiği 1 Aralık 2012’de başladı. Aralık ayı içinde çok yoğun bir telefon mesaisinde bulunan  ikilinin en son yaptığı telefon görüşmesi ise 5 Mayıs 2013.
Bu süre zarfında ikili 43 defa telefon irtibatı kurdu ve 78 dakika telefonda görüştü.

 

Enver Altaylı’nın FETÖ’cü Bayındır’la dikkat çeken telefon trafiği

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!