Yeniden Refah Partili gençten tepki çeken 'hilafet' paylaşımı

Yeniden Refah Partisi Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Sadık Tunç, hilafetinin kaldırılmasının 97. yılı olan bugün "Şeriat-ı Garra-i Muhammediyye'yi ilan edeceğimiz günler yakındır" paylaşımı yaptı. Tunç, gelen tepkiler üzerine Twitter hesabını sildi.

Yeniden Refah Partili gençten tepki çeken 'hilafet' paylaşımı

Hilafetinin kaldırılmasının 97. yılında Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan’ın başında bulunduğu Yeniden Refah Partisi’nden tepki çeken bir açıklama geldi.

Partinin İstanbul Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Sadık Tunç, sosyal medya paylaşımında hilafetin ve şeriat düzeninin geri getirileceğini savundu.

Twitter'da Arapça kelime-i tevhid yazılı şeriat bayrağı görseliyle ve #HalifeliğinKaldırılması etiketiyle paylaşım yapan Tunç, "Sanıyor musunuz ki Hilafet yeniden bu topraklara hakim olmasın? Ömrünü Rızayı İlahiye adamış bir İslam Halifesinin gölgesinde, Şeriat-ı Garra-i Muhammediyye'yi ilan edeceğimiz günler yakındır. Çünkü Allah nurunu tamam edecek. Cenk, Cihad, şehadet." ifadelerini kullandı.

Tunç, gelen tepkiler üzerine Twitter hesabını sildi.

AYDAL: SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Yeniden Refah Partisi yöneticisi Doğan Aydal, bunun partinin resmi politikası olmadığı ve ilgili kişi hakkında soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Erbakan'ın oğlunun partisinden hilafet paylaşımı