Ercan Turgut hayatını kaybetti

Bir süredir kanserle mücadele eden ünlü sanatçı Ercan Turgut, yaşamını yitirdi.

Ercan Turgut hayatını kaybetti

Usta müzisyen Ercan Turgut (69) kanserle mücadelesini kaybetti. Sanatçının ölüm haberini şarkıcı Semiha Yankı duyurdu. Yankı sosyal medya hesabından "Olmadı be Ercan... Çok erken çok... Ateş düştü içime... Huzurla uyu yoldaşım... Ahhh ahhh..." ifadeleriyle üzüntüsünü dile getirdi. 

Kütür ve Turizm Bakanlığı'nın Twitter hesabından yapılan paylaşımda da "Kıymetli müzisyen Ercan Turgut’un vefatını derin bir üzüntüyle öğrendik. Merhuma Allah’tan rahmet, sevenlerine başsağlığı diliyoruz" denildi.

SON PAYLAŞIMI

Turgut Ercan'ın Instagram hesabındaki son paylaşımında, Melike Demirağ ve Atilla Özdemir ile yer aldığı fotoğrafına, "Çok özledim çok" notunu düştüğü görüldü.

ERCAN TURGUT'UN HAYATI

7 Ekim 1952 senesinde Malatya’da dünyaya gelen Ercan Turgut, müzik dünyasına 13 yaşında adım attı. Turgut, 1974 yılında “Olur Böyle Şey / Gülme Sakın Komşuna” adını taşıyan ilk albümünü dinleyicisiyle buluşturdu.

Genç yaşına rağmen güçlü sesiyle kendi dönemine damgasını vuran Ercan Turgut ,1979 senesinde çıkardığı “Dönemezsin” isimli albümüyle büyük bir çıkış yakaladı. Ercan Turgut, 90’lı senelerde “Ankara Büyük Şehir Belediyesi Kent Orkestrası Solisti” olarak çalışmalarına devam etmişti. 

ALBÜMLERİ

2013 – Hatırladıkça

2007- Başımın Tatlı Belası

1986 – Tanrı Misafiri

1981 – Azap Çiçeği

1979 – Dönemezsin

1976 – Tövbe

1974 – Olur Böyle Şey / Gülme Sakın Komşuna