Erdoğan: Ben dindar nesil dedikçe bu CHP kuduruyor, çıldırıyor

featured

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, Aydın’da seçim dönemi anımsatan bir dizi programa katıldı. Erdoğan’ın üç ayrı yerde yaptığı konuşma haber kanallarında canlı yayınlanınca bu kanalların cumartesi programının büyük kısmı Erdoğan’a ayrılmış oldu. Son dönemde 4-6 yaş çocuklara din kursu tartışmaları sürerken Erdoğan ‘dindar nesil’ mesajı verdi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aydın’da Kipaş Holding’e ait kağıt fabrikasının açılış törenine katılarak konuşma yaptı.

Açılışa Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal ve AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım da katıldı.

Erdoğan daha sonra, Gökbel Barajı, öğrenci yurdu, ADÜ Hastane Ek Hizmet Binası ve Yapımı Tamamlanan Diğer Projelerin Toplu Açılış Töreni’nde konuştu:

Konuşmasında sık sık CHP’yi eleştiren Erdoğan, şunları söyledi:

“Öyle bir dertleşelim ki Haziran 2023’te artık bu işi Aydın’da bitirelim. Buna var mıyız, hazır mıyız? Türkiye son iki asrını siyasi, askeri, ekonomik kayıplar ve istiklal mücadeleleri ile geçirdi. Cumhuriyetimiz döneminde de bu mücadeleler süregelmiştir. Kalkınma hamlelerimizin önü sinsi tuzaklarla kesilmiştir, darbeler ve vesayetlerle tıkanmıştır. Bu kayıpların bize maliyeti çok ağır olmuştur.

Bugünün CHP’si, o günün bedelini ödemesi gereken atıklardır. Onun için Aydın bu CHP’ye prim vermemeli. 2023’te Aydın, inanıyorum ki CHP’ye faturayı çok ağır kesmelidir. Menderes mektubunda da belirttiği gibi ölüsüyle bile onları silip süpürmüştür.”

Erdoğan’ın akıbeti de Menderes gibi olacak diyorlar. Ey CHP’nin atıkları, biz bu yola çıkarken beyaz kefenimizi giyerek çıktık. Bu zihniyet, her hayırlı esere karşı çıkmayı, milletinin değerlerine düşmanlık yapmayı sürdürüyor. Tek bir projeleri olmayanlar kurdukları ittifakla yönetime taliplermiş. Şu CHP’nin dikili bir ağacı var mı?

İttifakın bir tarafına milletvekilleri teröristlerle oynaşan partiyi, diğer tarafa şehit yakınlarına küfreden milletvekillerini baş tacı yapan sözde milliyetçi partiyi almışlar, arkalarına da kırık dökük partileri almışlar. Ne yapacaksınız deseniz kimseden bir ses çıkmaz, çünkü böyle bir dertleri, hazırlıkları yok. Ülkemizi bugünlere getirirken hangi oyunları bozduğumuzu en iyi sizler biliyorsunuz.

En son kura endeksli Türk Lirası dedik, bütün oyunları bozuldu. Başaramayacaklar. İhracatta ne yaptık, gördünüz değil mi? 225 milyar 326 milyon dolar ihracat yaptık.

Fahiş fiyat artışları ve yükselen enflasyonun milletimizi bunalttığını biliyoruz. Memurlarımızı, emeklilerimizi rahatlattık mı? Asgari ücreti hiç düşünmeyecekleri bir seviyeye çıkardık mı? Bundan sonra da her kesimden vatandaşımızı enflasyon karşısında korumayı sürdüreceğiz. Türkiye Ekonomi Modelimizin kazanımları daha iyi görülmeye başladı.

‘AMERİKA’YA BAK, ENFLASYON FELAKET’

“Gelişmiş ülkelerin 6, 7 katına çıkan enflasyon ve para genişlemeleri ile sağa sola yalpalandığı bir dönemde Türkiye kendi rayında güvenle yoluna devam ediyor. Amerika’ya bak, enflasyon felaket (ABD’de enflasyon yüzde 7, Türkiye’de -resmi rakamlara göre- yüzde 36), Avrupa’ya gelin aynı. Aradığınız gıda ürünlerini bile bulamıyorsunuz oralarda. Bizim asıl bakacağımız yer kendi üretim ve ihracat potansiyelimiz, kendi insan gücümüz ve kendi kazancımız olmalıdır. Tarım ürünlerinde, gıda sektöründe de salgının bozduğu dengelere bağlı ciddi fiyat artışları ortaya çıktı. Gübre ve mazot gibi ürünlerde ortaya çıkan tablo ve kuraklık sıkıntıları moralimizi bozmamalı. Çiftçilerimizden ekilmemiş tek bir karış toprak bırakmama azmi ile daha çok çalışmalarını istiyoruz. Gerekirse destekleri daha da artırarak çiftçimizin yanında yer alacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.”

KILIÇDAROĞLU’NU ŞİKAYET ETTİ

“Bay Kemal, ‘Şanlıurfa Belediyesi’ni bize verin, elektriği size bedava vereceğiz’ dedi. Aydın tarım kenti mi, tamam. Aramaya gerek yok, 2023’e 2024’e de gerek yok. Sen şimdi Aydın’da belediye başkanına ver talimatı. Yapabiliyorlarsa hodri meydan. Aydın’da elektrik çiftçimize ücretsiz verilsin. Görelim. Elektriği ücretsiz vermeye başladınız mı dedim belediye başkanına nükte ile. Olacak iş değil. Bu Bay Kemal’in dünyadan haberi yok. Elektriğin yönetimi bizde, bizde Bay Kemal. Sen bunu da bilmeyecek kadar cahilsin. Söyleyin versinler bedava elektriği. Böyle bir hakları var mı? Biz bu tür yalanlardan çok bıktık, çok çektik. Bunlara hesabını 2023 Haziranı’nda gelin, beraber soralım.” 

İL DANIŞMA TOPLANTISI

Erdoğan’ın, Aydın’da katıldığı üçüncü program ise AKP İl Danışma Meclis Toplantısı oldu. Erdoğan burada yaptığı konuşmada da sık sık Adnan Menderes’ten söz etti:

“Aydın bizi bugün efelere yakışan bir muhabbetle bağrına bastı. Aydın’ın adeta coşkun akan ırmaklara gibi yollara, balkonlara taşan o büyük sevdasına bugün yeniden şahit olduk. Tüm Aydın’a en kalbi teşekkürlerimi iletiyorum, tüm Aydınlı vatandaşlarıma şükranlarımı sunuyorum.

Biz 81 ilde 84 milyon vatandaşıyla tüm Türkiye’yi seviyorum. Toplantımızdan sonra açılışını yapacağımız Adnan Menderes Müzesi ile onun mirasını gelecek nesillere aktaracak bir eseri de Aydınlılara kazandırmanın mutluluğunu yaşayacağız. Tek parti karanlığından sonra milletimiz Menderes döneminde aydınlığı gördü. Şehit edilmesinin üzerinden geçen 60 seneye rağmen milletimiz Menderes’i unutmamıştır.”

“Türkiye hizmetle, eserle, yatırımla ilk kez onun zamanında tanıştı. Yokluk ve yoksulluğun pençesinde kıvranan köylümüz ayağındaki çarığı ilk kez Menderes’le birlikte çıkardı. Demokrasimiz tek parti bakiyesi birçok utancından onun mücadelesi sayesinde kurtuldu. Anadolu’yu yolla, elektrikle, traktörle, okulla, tarımla, makineleşmeyle yaygın şekilde tanıştıran da yine rahmetli Menderes’tir. Türkiye’yi ekonomik olarak, siyasal, sosyal, diplomatik olarak çok ileri seviyelere taşımıştır.

Milletimiz Menderes’i unutmadığı gibi yalan haberlerle, kışkırtmayla darbeye ortam hazırlayanları da unutmamıştır. Dümbüllü İsmail tiyatrosundan hiçbir farkı olmayan Yassıada mahkemesiyle onu idama götürenleri asla unutmamıştır.”

4-5 YAŞLARINDAKİ ÇOCUKLA ‘DİNDAR NESİL’ MESAJI

Bu arada Erdoğan, konuşması sırasında babasının kucağında duran ve alnına “Recep Tayyip Erdoğan” yazılı bandana takılan 4-5 yaşlarındaki bir çocuğa seslenerek, “Naber, iyi misin?” dedi. Erdoğan ardından şöyle devam etti:

“Teknofest gençliği geliyor. Öyle z, y falan değil, Teknofest gençliği geliyor. Dindar nesil. Ben dindar nesil dedikçe bu CHP kuduruyor, çıldırıyor.”

Erdoğan: Ben dindar nesil dedikçe bu CHP kuduruyor, çıldırıyor

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

13 Yorum

 1. 5 ay önce

  20 yıldır nasıl bir nesil yetiştirildi ki, kadın cinayetleri, intiharlar, yolsuzluklar, yalanlar, dolanlar tavan yaptı! İnsanlar! düşünme mi ki, öncesini ve sonrasını?

  Cevapla
 2. 5 ay önce

  Amerikayı bilmem ama Avrupa’da yaşam kalitesi her yönüyle Türkiye’den en az 20 kat daha iyi.
  Reis artık diliyle güzelleme yapıyor, yersen.

  Cevapla
 3. 5 ay önce

  Sizin işiniz bitmiş, yolu kapatmayın 20 senedir gördük ve bukadarı yeterde.

  Cevapla
 4. 5 ay önce

  1400 yıldır kendini müslüman zannedenler insanlık adına ne katma değer üretti acaba !! 1000 yıl öncesine ait bir kaçtane müslüman bilim adamı olduğunu iddaa ediyorlar !! oda ya yalan yada1-2 tane varsada olanlarıda kafir oldu diye öldürmüşler.

  Cevapla
 5. RTE’ ın söylediklerini siyaset başlığında değil, sanat başlığında haber yapın artık. Şevket Çoruh da kavuğu RTE ye versin gayrı.

  Cevapla
 6. 5 ay önce

  Kendi tabanını toparlaması lazım. Kağıt fabrikasını görmezden gelmişsiniz..
  Hakkaniyetli davranmak adaletli insanlardan sadır olan erdemli bir davranıştır.

  Cevapla
 7. 5 ay önce

  Ha ha, fetonun algı tabanı mi?

  Cevapla
 8. 5 ay önce

  Bize günahkar dediler, 19 yilda yeni neslin çoğunu dinsiz yaptılar. Devsirebildikleri de kullan atlik müşrik, münafık veya kafir oldu. Bakara makaraciyi buyukelci, garibanı tekmeleyip ayağına çürük raporu alan sonra dava eden yusuf yerkel i de ballı ateşe yaptılar. Dindar nesil, he he.

  Cevapla
 9. 5 ay önce

  Siz dindar nesil falan yetistirmiyorsunuz. Belki farkinda degilsiniz ama Kazakistana bile cihatci gönderdiginiz ihrac ettiginiz isid militanlari yetistiriyorsunuz ve tüm dünyanin bu anlamda diline düsmüs pelesenk olmus vaziyettesiniz. En fazla cocuk istismarcisi hirsiz cumhuriyet ve millet düsmani yetistirirsiniz. Tüm dünya farkinda bunun ama bir bizim arap usagi milletimiz farkinda degil.

  Cevapla
 10. 5 ay önce

  Maalesef düsünmüyorlar. Balik hafizali. Bu adam da kalsa KK da gelse ülkeyi bölünmenin parcalanmanin esigine getirdiler.

  Cevapla
 11. 5 ay önce

  Ben dindarım zaten,kulhakkı yemedim,kimsenin karısına kızına göz dikmedim.Yalan konuşmadım,iftira atmadım,1 liralık malı 10 liraya satmadım.Tabi bu kriterler mi isteniyor dindar olabilmek için bilmiyorum.Bunun birzamanlar bir ortağı vardı ,o da altın nesil istiyordu ,sonunda hepsi ” ordusuna iftira atan ,kumpas kuran, birer hain ajan olarak tarihe geçtiler.Benim dindarlığım bana yeter.

  Cevapla
 12. 5 ay önce

  Reis tribüne oynamak tutmuyor artık.Gider ayak iyi şeyler yap bari..

  Cevapla
 13. 5 ay önce

  Dindar nesil değil de, yüksek ahlaklı bir nesil yetiştirmek için ant içseniz keşke.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!